Redmi K50, Hızlı Şarj ve Yeni Bluetooth Özelliğiyle Uçuracak!

Redmi K50 akıllı telefonun tanıtılmasına az bir süre kala, bu yeni üçün teaser duyurular arka arkaya geliyor. Bu kez telefonun hızlı şarj özelliği hakkında bilgi verildi. Ürün, 5000Ah pile sahip olacak ve tam 120w hızlı şarj desteği sunacak! Bu güvenli mi diye sorabilirsiniz. Cevabı verelim, evet, güvenli.

Redmi K50, 17 Mart itibarıyla resmen görücüye çıkacak ve hem ürünün tüm özellikleri hem de satış fiyatları gibi bilgiler paylaşılacak. Resmi tanıtıma sayılı günler kala, ürünle ilgili ufak ufak yeni bilgiler de geliyor tabii.

Ürün, 5000mAh pil kapasitesine sahip olacak ve bu pil, 120w hızlı şarj teknolojisi sayesinde, yalnızca 19 dakikada tamamen şarj edilebilecek. Peki bu kadar kısa sürede böyle yüksek bir değerle şarj gerçekleştirmek güvenli mi? Evet, güvenli. En azından uzmanlar bu yönde yorum belirtiyor. Telefon, güvenli şarj deneyimi için bünyesinde Surge P1 hızlı şarj çipi de barındırıyor.

Redmi K50 ile ilgili daha evvel gelen bilgilerde, telefonun WQHD+ OLED ekrana sahip olacağı bildirilmiş ve bu ekranın koruma tarafında da Gorilla Glass Victus teknolojisinin kullanılacağı eklenmişti. Victus, an itibarıyla Corning’in en güncel teknolojilerinden bir tanesi ve 2 metre yüksekikten düz zemine düşüşlerde önemli ölçüde koruma sağlayabiliyor.

Redmi K50, Hızlı Şarj ve Yeni Bluetooth Özelliğiyle Uçuracak!

Redmi K50, Bluetooth 5.3’ü teknolojisini kullanacak ilk ürün!

Redmi K50, gücünü Dimensity 9000 çipsetinden alacak. Geçtiğimiz kasım ayında tanıtılan bu çipset, 4nm üretim süreciyle hazırlandı ve amiral gemisi telefonlarda kullanılacak. Her üst seviye çipset gibi bu da düşük güç tüketimi ve yüksek performans amacı taşıyor.

Bir diğer dikkat çekici detay da, dünyada bir ilk olarak Bluetoot 5.3 kablosuz bağlantı teknolojisini sunacak olması. Bu versiyonun önceki versiyonlara kıyasla daha iyi bağlanabilirlik, daha stabil bağlantı deneyimi ve daha güvenli kullanım deneyimleri sunacağı ifade ediliyor. Muhtemelen gerçek kablosuz kulaklıklarda yüksek performans için iyi bir seçenek olacaktır diye düşünüyoruz.

Cihaz hakkında yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin siz.

İlgili Haberler:

>> Bekar Erkekler Neden Hâlâ Bekar? İşte Yapılan Araştırma ve Sonuçları