Xiaomi 200 MP Kamera İle Geliyor: İşte İlk Ayrıntılar

Xiaomi kamerası 200 MP

Xiaomi 200 MP kamera çözünürlüğüne sahip ilk akıllı telefonu ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. İşte Redmi K50S hakkında ilk ayrıntılar.

Son zamanlarda yüksek çözünürlüğe sahip kameralara olan ilgi bir hayli artmış durumda. genel olarak yüksek çözünürlüklü kameranın, baskı konusunda avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcılar, her ne kadar söz konusu özelliği baskı almak için kullanmasa da, Xiaomi’nin başlattığı yüksek çözünürlük akımı kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılanmış durumda. Özellikle telefonun özellikleri belirtilirken 108 MP veya 200 MP gibi değerlerin kullanılması, kullanıcılar tarafından en iyi kameraymış hissiyatı uyandırıyor. Fakat genel olarak bu yüksek çözünürlüklü kameraları değerlendirdiğimizde, yalnızca pazarlama stratejisinden ibaret olduğunu söyleyebiliriz. Fakat Redmi’nin yakın zamanda sunmasını beklediğimiz K50S modeli, hem çözünürlük olarak iyi değerler sunarken, hem de diyafram açıklığı vs. özellikleriyle piyasadaki modellere meydan okuyacak.

Geçtiğimiz haftalarda birçok sızıntısına şahit olduğumuz Xiaomi 200 MP kamera çözünürlüğüne sahip Redmi K50s modeli, piyasadaki en iyi kamera olarak kasrımıza çıkıp çıkmayacağı kesin olmasa da, rakiplerine meydan okuyacak özellikler ile geliyor. İşte Xiaomi’nin ik 200 MP çözünürlüğünde kameraya sahip akıllı telefonu Redmi K50S modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi 200 MP Kamera İle Geliyor: İşte İlk Ayrıntılar

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, Xiaomi 12 serisine benzer bir tasarım anlayışının hakim olduğunu görmekteyiz. 200 MP ana kameranın yanı sıra 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP makro lens ile bizleri karşılayan model, ön tarafta da 20 MP kameraya sahip olacak. İşlemci tarafına baktığımızda ise Qulacomm’un en güçlü işlemcisi olarak karşımıza çıkan Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti ile geldiğini görmekteyiz.

Xiaomi 200 MP

Xiaomi 200 MP kamera çözünürlüğüne sahip modeli hakkında kullanıcıların en çok merak ettiği, pil konusunda 120W hızlı şarj desteğine sahip 5.000 mAh’lik pil bizleri karşılıyor. Bununla beraber 120 Hz tazeleme oranına sahip 6.67 inçlik bir ekrana sahip olması gibi, rakiplerinden kendisini üstün yapacak özellikler de bulunuyor. Henüz lansman tarihi belli olmayan model hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Önümüzdeki günlerde söz konusu modelin Türkiye ihtimali üzerinde de sızıntılar ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Ve Samsung Galaxy Z Flip4 Göründü! İşte Renkler!