Redmi K50 Ultra Canavar İşlemcisi İle Ortaya Çıktı!

Redmi K50 Ultra

Redmi K50 Ultra modelinin kullanılacağı işlemci hakkında bazı sızıntılar ortaya çıktı. İşte piyasadaki en güçlü akıllı telefonlardan biri haline gelecek yeni model hakkında ortaya çıkan ilk ayrıntılar.

Redmi K serisinin, yıllardır tercih edilen akıllı telefon modelleri arasında yer aldığını biliyoruz. Söz konusu modelleri hem o dönemin en güçlü işlemcisini kullanırken, hem de piyasadaki rakiplerine göre daha uygun fiyattan satılıyor. Henüz ülkemizde satışı olmayan serinin, geçtiğimiz aylarda ülkemize de geleceğine dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Ne yazık ki Xiaomi, K40 serisini ülkemizde satışa sunmadı. Her ne kadar bazı alışveriş sitelerinde K40 serisine ait modeller satılsa da, bu modellerin resmî olarak satılmadığını, bu yüzden servis tarafında sıkıntılar yaşandığını belirtelim. Henüz K50 Gaming modeli yeni tanıtılmışken, serinin en güçlü modeli olarak anılan K50 Ultra hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İşte güçlü işlemcisi ile adından söz ettirmeye başlayan yeni model hakkında ortaya çıkan ilk detaylar.

Redmi K50 Ultra Canavar İşlemcisi İle Ortaya Çıktı!

Redmi K50 Ultra

Redmi K50 serisinin çoğu modeli hakkında birçok sızıntıya şahit olmuştur. Fakat geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan K50 Ultra modeli hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Qualcomm imzalı Snapdragon 8+ Gen1 işlemcisi ile gelecek olan modelin, piyasadaki en güçlü telefonlar arasında yer alması bekleniyor. Söz konusu işlemci, zaten Android piyasasının en güçlü işlemcisi olarak tanıtılmıştı. Haliyle piyasadaki en güçlü akıllı telefonların, bu işlemciyi kullanan akıllı telefonlar olacağını söyleyebiliriz.

Bununla beraber yeni model hakkında ortaya çıkan bazı detaylar da mevcut. İddialara göre K50 Ultra, 100W+ hızlı şarj desteğine sahip olacak. Zaten genellikle Xiaomi ve Redmi’nin üst segment akıllı telefonlarında en az 67W’lık hızlı şarj desteği karşımıza çıkıyordu. Bu yüzden Redmi’nin söz konusu modelinin de şarj konusunda yine rakiplerinden üstün olacağını söyleyebiliriz. Kamera tarafında 50 MP ana kamera ile gelecek modelin, diğer kameraları hakkında henüz bir sızıntı bulunmuyor.

Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen model hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Snapchat Paylaşılan Hikayeler Özelliği Büyük Etkileşim Sağlayacak

>> iPhone Cihazların Kullanım Ömrü Belli Oldu: Sandığınızdan Daha Uzun