Redmi K50 ‘nin Ne Zaman Gösterileceği Belli Oldu! İddialı Özellikleri Var!

Redmi K50 özellikleri ile heyecan uyandırmaya başladı. Xiaomi, bu telefonunu önümüzdeki ay itibarıyla resmen görücüye çıkarmayı planlıyor. İşte detaylar.

Redmi K50, şubat ayında bizlerle birlikte olacak. Bu telefonun zaten geleceği biliniyordu, ancak çıkış dönemine dair bir bilgi yoktu. Bugün, Weibo’daki resmi hesap üzerinden bilgiler paylaşan Xiaomi, yeni akıllı telefonun önümüzdeki ay, yani şubat itibarıyla görücüye çıkacağını doğruladı.

Redmi K50 özellikleri ile ilgili henüz elimizde pek bilgi yok, ancak mevcut bilgilerin dahi heyecan verici olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin bu telefon, Qualcomm’un en güncel ve en güçlü çipseti Snapdragon 8 Gen 1 ile gelecek. Ayrıca, hızlı şarj tarafında da sektörün en iyilerinden bir tanesi olması bekleniyor. Firma, bu telefonunu 120w hızlı şarj sistemiyle destekleyebilir.

Redmi K50 özellikleri: 120w hızlı şarj desteği de var

120w hızlı şarj sistemi, telefonu sıfırdan %100’e sadece 17 dakikada, ısınmadan ve güvenli bir şekilde şarj edebilecek. Bu gerçekten önemli bir detay ve çoğu kullanıcı için heyecan verici. Zaten bu teknoloji, daha önce de farklı Xiaomi telefonlarında kullanılmış ve beğeni görmüştü.

Redmi K50 'nin Ne Zaman Gösterileceği Belli Oldu! İddialı Özellikleri Var!

Yine, aşağıdaki teaser posterde de görülebileceği üzere, üründe 4700mAh pilin olması bekleniyor, ki bu da yoğun kullanımda tek şarj ile bir günü çıkarabileceğimizi gösteriyor. Tabii kesin sonucu, ürün geldiğinde ve deneyimleyebildiğimizde göreceğiz.

Son olarak Redmi, bu yeni modelde daha gelişmiş bir sıvı soğutma sistemine yer verileceğini, dolayısıyla telefonun ısınma gibi can sıkıcı bir sorun yaşatmayacağını iddia ediyor.

Bu arada daha evvel yaptığımız bir haberimizde, Redmi K50 Gaming Edition ‘ın gelebileceğinden de bahsetmiştik

Redmi K50 Gaming Edition, ek isim takısından da anlaşılacağı üzere, oyun odaklı bir telefon olabilir. Söylenti detaylarda, ürünün MediaTek Dimensity 9000 çipsetinden güç alacağı belirtiliyor. 4nm üretim süreci sonucu hazırlanan bu çipsete, yüksek RAM değerleri ve gelişmiş soğutma sistemi eşlik edecek. Bakıldığında, çipset ve soğutma sistemi haricinde iki telefonun da aynı özelliklerle geleceği belirtiliyor.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili haberler

>> 2022 Elektrikli Otomobil Yılı Olacak! İşte Heyecan Uyandıran Yeni Modeller!