Redmi Note 11 serisi sızdırıldı: Orta segmentin kralı geliyor!

Redmi Note 11

Redmi, fiyat performans odaklı akıllı telefon ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. İşte Redmi Note 11 serisinin sızdırılan özellikleri.

Son zamanlarda ülkemizde fiyat performans odaklı akıllı telefonlara olan ilginin bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle ülkemizde son 2 yılda artan dolar kuru ve artan vergiler sebebiyle orta segment akıllı telefonlara olan ilgi artmış durumda. Bu orta segment akıllı telefon modellerine ilaç gibi gelen Redmi Note serisi, son yıllardaki en çok ilgi gören cihazlar arasında adından sıkça söz ettirmeyi başardı. Redmi Note serisi yıllardır orta segmentin kralı olarak anılan bir seri. Özellikle Yakın zamanda ülkemizde de satışa sunulan Redmi Note 10 serisinin uygun fiyatı ve 4G ve 5G destekli seçenekleri ile ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Yakında ülkemizde de satışa sunulması beklenen Redmi Note 11 Pro modeli hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte fiyatı hakkında da önemli sızıntılar ortaya çıkan yeni seri hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Redmi Note 11 serisi sızdırıldı: Orta segmentin kralı geliyor!

Redmi Note 11

Yeni cihazın tasarımı hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Fakat güvenilir kaynaklar, yeni modelin Mi 11 serisine benzer bir tasarım çizgisine sahip olacağını iddia ediyor. Ayrıca yeni modellerin çoğu teknik özelliği de ortaya çıkmış durumda. Sızdırılan ilk bilgi Redmi No­te 11 Pro modelinden geliyor. Söz konusu cihaz, 120 Hz tazeleme oranına sahip OLED bir panel ile kullanıcıların karşısına çıkacak. MediaTek imzalı Dimensity 920 yonga setine sahip olacak model, 6GB/8GB ve 128GB/256GB RAM ve dahili depolama seçenekleri ile sunulacak. Bununla beraber yeni modelin 250 dolar civarında satışa sunulması bekleniyor. Pil tarafında 5.000 mAh kapasitesinde bataryaya sahip olacak model, bu pili 67W hızlı şarj ile destekleyecek.

Serinin uygun fiyatlı modeli Redmi Note 11 ise Dimensity 810 yonga setine sahip. Bu modelde de 120 Hz tazeleme oranı mevcut. Söz konusu modelin ortalama fiyatının ise 185 dolar olması bekleniyor. Uygun fiyatı ile karşımıza çıkacak olan Redmi Note 11, 33W hızlı şarj desteği sunacak.

İlgili Haberler:

>> Android 12 Oyun Konusunda Aceleci Olacak: İndirirken Oynamak Mümkün!

>> Android 12 Wifi Bağlantılarını Değiştiriyor: Menüler Daha Kullanışlı Olacak