En Çok Kazandıran Taraftar Token’ı Bakın Hangisi Oldu

En çok kazandıran taraftar token'ı

En çok kazandıran taraftar token’ı belli oldu. Futbol kulüpleri arasındaki kıyasıya rekabet kripto para alanında da yaşanıyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Kripto para dünyası özellikle son dönemlerde fon token üzerinde yoğunlaşıyor. Türkiye’de de ciddi bir alıcı bulmayı başaran bu tür kripto paralar bazı özel fırsatlar yaratıyor. Bitci, Icrypex ve Paribu gibi yerli borsalarda taraftar token yayınlanıyor. Kendi kulüplerinin kripto paralarını alan yatırımcılar iyi miktarda kazanç sağlıyor.

Açıklanan resmi rakamlara göre kulüpler iyi miktarlarda kar elde etti. Ayrıca fan token sistemi sayesinde taraftarlar iyi miktarda yatırım yaptı. Böylece piyasa hacminin arttığını söyleyebiliriz. Ayrıca yerli borsalar daha fazla kullanılır hale geldi. Bunu sağlayan Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor gibi takımlar mutlu görünüyor ama en fazla mutlu olanı Galatasaray.

En çok kazandıran taraftar token’ı Galatasaray’a ait

Piyasa hacmi açısından değerlendirildiğinde yatırımcısına en fazla kazandıran Galatasaray fan token oldu. GAL coin olarak bilinen bu kripto para birimi birçok kullanıcıya iyi miktarda kazanç sağladı. Türkiye’deki futbol kulüpleri içerisinde kripto paradan en fazla gelir elde eden Galatasaray oldu.

En çok kazandıran taraftar token'ı

Galatasaray Fan Token ilk çıktığında 10 TL fiyata sahipti. Şimdi ise değeri 75 TL oldu. Böylece her bir kripto para biriminden 65 TL kazanmak mümkün oldu. Bu token halka arz edildikten sonra 267 milyon TL civarında piyasa hacmi yakaladı. Fenerbahçe fan token ise 145 milyon TL civarında piyasa hacmi ile ön plana çıkıyor.

Fan token sistemi giderek yaygınlaşacak

Taraftarlar kendi takımlarına çok farklı şekillerde yardım etmek istiyor. Böylece takımlarına destek olup onlara maçlarda avantaj sağlamayı amaçlıyorlar. Özellikle Galatasaray ve Fenerbahçe gibi takımlar bu konuda fazlasıyla ön plana çıkıyor.

Mesela Fenerbahçe fan token 15 TL fiyat ile piyasaya çıktı ve 67 TL oldu. Yani hem takım hem de taraftarlar kazanıyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Rusya Kripto Para Konusunda Olumlu Düşünüyor: Yatırımcıları Sevindirecek Gelişme

>> Kripto Para ve Altın Tahminleri Büyük Heyecan Yarattı: Ralli Beklentisi Var