Redmi Note 12 Turbo Geliyor: Amiral Gemisi Katili!

Redmi Note 12 Turbo

Redmi Note 12 Turbo modelinin amiral gemisi modellere kafa tutacak güçte olduğu ortaya çıktı. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

5 Ocak 2023 tarihinde Çin’de gerçekleşen lansman ile birlikte Redmi Note 12 serisinin 5G destekli versiyonları tanıtılmıştı. Fakat söz konusu lansmanda serinin en hızlısı olarak geleceği tahmin edilen Redmi Note 12 Turbo modeli hakkında henüz ortaya çıkan bir ayrıntı görmemiştik. Bununla beraber Redmi Note 12 serisinin 4G destekli versiyonu da 5 Ocak tarihinde gelememişti.

Ülkemizde genellikle 4G destekli modellerin tercih edildiğini biliyoruz. Çünkü yıllardır, ülkemize yakında 5G desteğinin geleceği iddia edilse de henüz somut bir adım göremedik. Bu yüzen özellikle Çinli markalar 4G destekli akıllı teflonlarını Türkiye’ye daha çok getiriyor. Yakında tanıtılması beklenen Redmi Note 12 serisinin en güçlü versiyonu olarak anılacak Redmi Note 12 Turbo modeli, Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 7+ Gen2 yonga seti ile Geekbench listelerinde görüldü. İşte detaylar.

Redmi Note 12 Turbo Geliyor: Amiral Gemisi Katili!

Redmi Note 12 Turbo

Redmi Note 12 serisinin Turbo modeli, geçtiğimiz yıllarda tanıtılan Redmi Note serilerine göre daha güçlü olacak. Çünkü artık söz konusu serinin Turbo modelinin, amiral gemisi modellere evrildiğini söyleyebiliriz. Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 7+ Gen 2 yonga setinden güç alacak olan modelin, sunduğu özellikler ile amiral gemisi akıllı telefonlara göz kırptığını söyleyebiliriz.

Redmi Note 12 Turbo

Ortaya çıkan özelliklere baktığımızda, NFC desteği, Bluetooth 5.3 desteği yer aldığını görmekteyiz. Bununla beraber kamera tarafında da serinin en güçlüsü olarak karşımıza çıkması bekleniyor. Tanıtımına günler kalan Redmi Note 12 Turbo modelinin neredeyse tüm özellikleri sızdırılmış durumda. Ekran tarafına 120 Hz tazeleme oranına sahip olacak model, 6.67 inçlik bir ekran ile gelecek olan modeli, daha öcne seride karşılaşmadığımız OLED panel deneyimini kullanıcılara sunacak. Ayrıca HDR10+ desteğine de sahip olacak.

Redmi Note 12 Turbo

Söz konusu modelin kamera tarafında sunacağı özellikler henüz bilinmiyor fakat günler sonra tanıtılacağı için önümüzde günlerde tüm detayların ortaya çıkacağını söyleyebiliriz. Redmi Note 12 Turbo modelinin Türkiye’ye gelip gelmeyeceğine dair henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde Türkiye ihtimali hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy F14 Modelinin Pili Bitmeyecek!