Haftalık Telefon Haberleri (20 Mart 2023-27 Mart 2023)

Haftalık Telefon Haberleri

Haftalık telefon haberleri yazımızda, bu hafta yeni gelişmelere şahit olduk. İşte son günlerde gündemde olan gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan haftalık telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (20 Mart 2023-27 Mart 2023)

Samsung Galaxy F14 Modelinin Pili Bitmeyecek!

Samsung Galaxy F14

Haftalık telefon haberleri makalemizin ilk haberi, Samsung tarafından geliyor. Samsung Galaxy F14 modelinin ilk olarak Hindistan’da duyurulduğunu ekleyelim. Fakat genellikle ilk olarak Hindistan’da satışa sunulan F serisi modelleri, daha sonrasında farklı ülkelere de giriş yapıyor. Bu yüzden yakın zamanda tanıtılan Galaxy F14 modelinin Türkyie’ye de giriş yapacağını tahmin ediyoruz.

Redmi A2 Duyuruldu: Giriş Segmente Yeni Soluk!

Redmi A2

Xiaomi’nin alt markası Redmi, yeni modellerini tanıttı. Redmi, giriş segment olarak adlandıracağımız yeni modellerini piyasaya sürdü. Redmi A2 ve A2+ olarak adlandırılan iki modelin teknik özellikleri ve tasarım ayrıntıları incelediğimizde, kendi fiyat skalasına sahip rakiplerine göre avantajlı olabileceğini öngörüyoruz.

iPhone 15 Fiyatı İle Cep Yakacak: Sevenler Üzgün!

iPhone 15 Fiyatı

iPhone modelleri, yılardır aynı fiyattan satışa sunuluyor. Yani söz konusu serinin ABD fiyatlarına baktığımızda, her yıl serinin önceki modelleri ile yanı fiyat etiketi ile karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Muhtemelen iPhone 15 serisi ile tanıtımlasın beklenen 4 model de, iPhnoe 14 modelleri ile aynı fiyatın etiketine sahip olacaktır.

Redmi Note 12 4G Geliyor: Hem Ucuz Hem Güçlü!

Redmi Note 12 4G

Çinli markanın Hindistan’daki resmi web sitesinde oluşturduğu bir etkinlik sayfası, Redmi Note 12 4G’nin Snapdragon 685 SoC’ye ve selfie kamerası için merkezi bir deliğe sahip 120 Hz Süper AMOLED ekrana sahip olacağını iddia ediyor. Snapdragon 685 ve 120 Hz tazeleme oranına sahip AMOLED ekran. Tüm modeller, 33W şarjlı 5.000 mAh pile sahip olacak. Ayrıca üstte bir IR sensör ile eşleştirilmiş 3,5 mm’lik bir kulaklık jakı da yer alacak.

Redmi Note 12 Turbo Serinin En Güçlüsü Olacak!

Redmi Note 12 Turbo

Piyasaya sürülmeden önce, Redmi Note 12 Turbo bugün Geekbench’i çalıştırdı ve tek çekirdekte 1.213 puan ve çok çekirdekte 3.972 puan aldı. Halihazırda bilinen SoC’lere ek olarak, bu liste akıllı telefonun Android 13 ile geleceğini onaylıyor. Özel olarak test edilmiş bir prototip, 12 GB RAM ile geldi, ancak daha düşük sürümlerin de piyasaya sunulmasını bekliyoruz. Redmi Note 12 Turbo, Snapdragon 7+ Gen 2 ile Geekbench’i geçti.

Realme 10T Yolda: Uygun Fiyatlı 5G Telefon!

Haftalık Telefon Haberleri

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimizde ön panelinde son derece ince çerçevelere sahip damla çentikli bir ekran tasarımı yer alıyor. Bu ekranın 90 Hz tazeleme oranına sahip olduğunu ve 6.6 inçlik bir boyut ile geldiğini belirtelim. Uygun fiyatlı bir akıllı telefon olduğu için Relame, söz konusu modelinde IPS LCD panel kullanmayı tercih etmiş. Söz konusu ekranın çözünürlüğü ise FHD+ olarak karşımıza çıkıyor. Damla çentikli ekran tasarımında bulunan ön kamera ise 16 MP çözünürlüğünde.

OnePlus 11 Özel Versiyon Yolda: İşte Tüm Detaylar!

Haftalık Telefon Haberleri

Haftalık telefon haberleri makalemizde OnePlus modeli ile veda ediyoruz. Yaklaşan özel sürüm One­Plus 11, mekansal bir tasarıma işaret edebilecek bir Jüpiter resminin yanında gösterilecek. Weibo gönderisiyle güvenilir bir muhbir dijital sohbet istasyonu kuruldu. Bu, OnePlus’ın yakında çıkacak telefonlarının arkası için özel bir malzeme kullandığını gösteriyor. Çin sosyal medya platformu Weibo’da paylaşılanları ve ortaya çıkan sızıntıları değerlendirdiğimiz zaman OnePl­us 11 serisinin ,en çok ilgi gören modelinin olacağını öngörüyoruz. Fakat söz konusu modelin ne zaman tanıtılacağı ve fiyat tarafında, serinin değer modellerinden ne kadar pahalı olacağı henüz bilinmiyor.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy F14 Modelinin Pili Bitmeyecek!