Samsung Galaxy F14 Modelinin Pili Bitmeyecek!

Samsung Galaxy F14

Samsung Galaxy F14 modeli tanıtıldı. Cihazın en çok öne çıkan özelliğinin devasa pil kapasitesi olduğunu söyleyebiliriz. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen Samsung’un yeni akıllı telefonu hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung’un Galaxy F serisi modellerinin genellikle pil odaklı olduğunu biliyoruz. Hem de söz konusu seri uygun fiyatlı performans odaklı olarak satışa sunuluyor. Fakat akıllı telefon seçerken ‘pili bitmesin’ isteyenler için genellikle F serisi modellerinin daha çok satıldığını söyleyebiliriz. Ülkemizde ise Samsung’un Galaxy F serisi modellerinin hem fiyatı ile hem de pil kapasiteleri ile ilgi gören akıllı telefon serisi olduğunu söyleyebilir. Yakın zamanda Samsung Galaxy F14 modeli duyuruldu. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen yeni modelin fiyatı, Türkiye ihtimali ve sunduğu tüm özellikler.

Samsung Galaxy F14 Modelinin Pili Bitmeyecek!

Samsung Galaxy F14 modelinin ilk olarak Hindistan’da duyurulduğunu ekleyelim. Fakat genellikle ilk olarak Hindistan’da satışa sunulan F serisi modelleri, daha sonrasında farklı ülkelere de giriş yapıyor. Bu yüzden yakın zamanda tanıtılan Galaxy F14 modelinin Türkyie’ye de giriş yapacağını tahmin ediyoruz.

Samsung Galaxy F14

6.6 inçlik bir LCD ekran ile gelen modelin HD+ çözünürlüğü ile geliyor. Ayrıca cihazı kendi segmentindeki modellerden ayıran en önemli özelliğinin ise 90 Hz tazeleme oranı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü uygun fiyatlı giriş segment akıllı telefonlarda genellikle 60 Hz tazeleme oranına sahip paneller kullanılırken, Samsung’un 90 Hz’lik ekran ile bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy F14

5G destekli olmasının da önemli bir avantajı olduğunu söyleyebiliriz. 4 ve 6 GB olmak üzere iki farklı varyant ile gelecek olan model 128 GB dahili depolama alanına sahip olacak. Exynos 1330 yonga setine sahip  olan modelin, performansının tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz.

Kamera tarafına baktığımızda ise 50 MP ana kamera ve 2 MP makro kamera yer alıyor. Tasarımsal olarak değerlendirdiğimizde, damla çentikli bir ekran tasarımının, dezavantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat her ne kadar tasarımsal olarak eksiklikleri olsa da fiyat tarafında sunduğu ile, eksik yönlerini unutturan bir yapıya sahip bir model olarak karşımıza çıkıyor.

150 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan modelin Türkiye’ye ne zaman geleceğine dair herhangi bir detay bulunmuyor. Fakat önümüzdeki günlerde Samsung Galaxy F14 modelinin Türkiye ihtimali hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Amazfit T-Rex Ultra’ya Merhaba Deyin! Hayatı Hızlı Yaşayanlar İçin!