Redmi Note 8 2021, tasarım detaylarıyla sızdırıldı: Efsane geri dönüyor

Redmi Note 8 2021

Redmi’nin fiyat performans canavarı efsanesi geri dönüyor. İşte Redmi Note 8 2021 versiyonu hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Ülkemizde fiyat performans odaklı akıllı telefonlara olan ilginin bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Çinli teknoloji devlerinin ürettiği telefonlar Türkiye’de en çok ilgi gören markalar arasında bulunuyor. Xiaomi’nin alt markası Redmi ise, fiyat performans alanında sunduğu modellerle karşımıza çıkıyor. Özellikle Redmi Note serisi, en çok ilgi gören modeller arasında. Serinin en çok ilgi gören modeli Redmi Note 8, yenilenen versiyonuyla tekrar karşımıza çıkacak. Özellikle Hindistan ve Türkiye’de tekrar ilgi odağı haline gelmesi bekleniyor. Yeni modelin temel özellikleri de ortaya çıkmış durumda. Bununla beraber Redmi Note 8 2021 modeli tasarım detayları da sızdırıldı. İşte yakında tanıtılacak, fiyat performans canavarının ortaya çıkan özellikleri.

Xiaomi Redmi Note 8, ülkemizde satışa sunulmaya başlandığı tarihlerde 1500-2000 TL arası bir ücretten alıcılarını bekliyordu. Daha sonrasında ise, şu anki satış fiyatına baktığımızda, artan vergiler ve kur değerleri sebebiyle 2300 TL civarında olduğunu görmekteyiz. Yakında kullanıcılara sunulacak yenilenmiş Note 8 modelinin ise benzer bir fiyattan satılması bekleniyor.

Redmi Note 8 2021, tasarım detaylarıyla sızdırıldı

Ortaya çıkan tasarımını incelediğimizde, cihazın ilk versiyonuna benzer bir görünüme sahip olduğunu görmekteyiz. Arka tarafına baktığımızda, dikey konumlandırılmış dörtlü kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Bu kameralardan bir tanesinin 48 MP değerinde olacağı ortaya çıktı. Fakat diğer lensler hakkında ortaya çıkmış bir bilgi henüz bulunmuyor. Fakat diğer kameralar muhtemelen, ultra geniş açılı kamera, makro lens ve derinlik lensi olarak karşımıza çıkacaktır.

Redmi Note 8 2021

Ön panelde ise damla çentikli bir ekran tasarımının bulunduğunu belirtelim. Ayrıca ci,hazın ilk sürümüne kıyasla daha ince çerçeveler kullanıldığı ve çene bölgesinin daha da ince olduğu gözümüze çarpıyor. Fakat ön kameranın çözünürlüğü hakkında sızdırılan bir bilgi bulunmuyor.

MediaTek’in Helio G85 yongasından güç alması beklenen yeni model, 4.000 mAh değerinde bir bataryaya sahip olacak. Ayrıca bu bataryayı şarj etmek üzere 22.5W şarj desteği bizleri karşılıyor.

4 GB / 64 GB ve 4 GB / 128 GB seçenekleri ile sunulacak olan cihazın MIUI 12.5 arayüzünü kullanacağı da biliniyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla ayrıntı sızdırılacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler:

>> Snapdragon 778G 5G Akıllı Telefonlara Hayat Verecek: Yeni İşlemci Bomba Gibi Geliyor

>> Xiaomi MIUI 12.5 Arayüzünün Özellikleri Belli Oldu: Görsellik Değiştirildi Yeni Özellikler Eklendi