Redmi Note 8 geri dönüyor: Hem de yeni özelliklerle

5000 TL Altı Telefonlar

Xiaomi’nin alt markasının fiyat performans odaklı modeli Redmi Note 8, yenilenen özelliklerle yeniden karşımıza çıkacak. İşte tüm detaylar.

Ülkemizde fiyat performans odaklı akıllı telefonlara olan ilginin bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Çinli teknoloji devlerinin ürettiği telefonlar Türkiye’de en çok ilgi gören markalar arasında bulunuyor. Xiaomi’nin alt markası Redmi ise, fiyat performans alanında sunduğu modellerle karşımıza çıkıyor. Özellikle Redmi Note serisi, en çok ilgi gören modeller arasında. Serinin en çok ilgi gören modeli Redmi Note 8, yenilenen versiyonuyla tekrar karşımıza çıkacak. Özellikle Hindistan ve Türkiye’de tekrar ilgi odağı haline gelmesi bekleniyor. Yeni modelin temel özellikleri de ortaya çıkmış durumda. İşte yakında tanıtılacak, fiyat performans canavarının ortaya çıkan özellikleri.

Redmi Note 8 geri dönüyor: Türkiye’de satışa sunulabilir

Xiaomi Redmi Note 8, ülkemizde satışa sunulmaya başlandığı tarihlerde 1500-2000 TL arası bir ücretten alıcılarını bekliyordu. Daha sonrasında ise, şu anki satış fiyatına baktığımızda, artan vergiler ve kur değerleri sebebiyle 2300 TL civarında olduğunu görmekteyiz. Yakında kullanıcılara sunulacak yenilenmiş Note 8 modelinin ise benzer bir fiyattan satılması bekleniyor.

FCC listelerinden görünen modelin M1908C3JGG model numarasına sahip olduğu da ortaya çıktı. Ayrca cihazın temel özellikleri de sızdırıldı. İddialara göre yeni model, MediaTek tarafından geliştirilen Helio G85 yongasına sahip olacak. Fakat söz konusu modelin önceki versiyonuna baktığımızda, Snapdragon 665 işlemcisini görmekteydik. G85 işlemcisinin özelliklerini incelediğimizde ise, MediaTek’in Snapdragon’dan daha önce olduğu görülüyor. Muhtemelen yakında karşımıza çıkacak yeni model, performans anlamında beklentiyi karşılayacaktır.

Redmi Note 8

Ayrıca yeni modelin 4.000 mAh bataryaya sahip olacağı da belli oldu. MIUI 12.5 ile kutudan çıkacak olan model, bu bataryayı 22.5W hızlı şarj desteği ile destekleyecek. Kamera tarafına baktığımızda ise, önceki modelinde gördüğümüz 48 MP değerinde bir kameraya sahip olduğu görülüyor.

Yeni modelin ne zaman piyasa sürüleceği henüz bilinmiyor. Türkiye’de de satışla sunulup sunulmayacağı henüz belli değil. Fakat yüksek ihtimalle yakında, Redmi’nin yeni performans canavarını ülkemizde göreceğiz. Daha fazlası için beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Bu MIUI 12.5 özelliği, yalnızca belirli telefonlara gelecek!

>> Xiaomi Mi Note 10 Lite Android 11 çıktı. Tıkla indir!