İşte akıllı telefon dünyasında haftalık haberler (9 Mayıs-16 Mayıs)

5000 TL Altı Telefonlar

Bu hafta akıllı telefon sektöründe önemli gelişmelere şahit olduk. İşte bu hafta akıllı telefon sektöründe gelişen haftalık haberler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan akıllı telefon haberleri.

İşte akıllı telefon dünyasında haftalık haberler (9 Mayıs-16 Mayıs)

Dimensity 900 yongası orta seviye akıllı telefonları canavar yapacak

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde MediaTek’in Dimensity 900 yonga seti tanıtıldı. Çok süre geçmeden yeni yonga setini kullanacak telefonlar belli oldu. GeekBench’de görülen Vivo modellerinin uygun fiyattan satışa sunulacağı ve performans anlamında önemli işler çıkartacağı iddia ediliyor.

haftalık haberler

Kamera canavarı ZTE Axon 30 Ultra, dudak uçuklatan fiyatı ile sızdırıldı

Geçtiğimiz günlerde, yeni modelin 27 Mayıs tarihinde ön siparişe açılacağı kullanıcılara duyurulmuştu. Fakat söz konusu modelin değeri hakkında henüz bir sızıntı bulunmuyordu.

ZTE Axon 30 Ultra fiyatı

Sonunda fiyat bilgisi sızdırıldı. İddialara göre yeni modelin 8 GB RAM 128 GB dahili depolamaya sahip versiyonu 740 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak. 12 GB RAM 256 GB dahili depolamaya sahip versiyonu ise 849 dolardan alıcılarını arayacak.

Poco M3 Pro 5G modelinin render görüntüleri ortaya çıktı

Haftalık haberler kısmımızın bir sonraki haberinde ise POCO var. İlk olarak ön panelini incelediğimizde, son derece ince çerçevelere sahip bir ekran panelinin karşımıza çıktığını görmekteyiz. Bu ekran panelinin çene bölgesi ise, serinin önceki modeline göre bir hayli ince tutulmuş durumda. Ayrıca ekran paneli, delikli ekran tasarımına sahip. Poco M3 modelinde damla çentikli bir tasarım kullanılmaktaydı. Yeni modelde delikli ekrana geçilmesinin, tasarım açısından hoş olduğunu söyleyebiliriz.

Poco M3 Pro

Samsung katlanabilir modeli Galaxy Z Fold3 kamera ayrıntılarıyla sızdırıldı

İddialara göre Galaxy Z Fold3 modelinde ekran altı kamera teknolojisi kullanacak. Aylardır söz konusu özelliğin yeni modelde karşımıza çıkıp çıkmayacağı hakkında net bir sızıntı bulunmuyordu. Fakat güvenilir kaynak yeni modelde ekran altı kamera teknolojisinin kullanılacağını ortaya attı.

Samsung Galaxy Z Fold3

1μm pikselli 16 MP Sony IMXx71 serisine ait bir lens kullanılacak modelde bir ön kamera daha bulunacak. Farklı bir kapakta kullanılacak lens ise 1.22μm pikselli 10MP Sony IMX374 olacak.

Haftalık haberler, geçtiğimiz haftadan daha yoğundu. Önümüzdeki haftalarda sektörde karşımıza çıkan haberlerden haberdar olmak için beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> İşte akıllı telefon dünyasında haftalık haberler (3 Mayıs-10 Mayıs)

>> İşte Haftanın Akıllı Telefon Haberleri (26 Nisan-3 Mayıs)