Redmi Note Serisi Rekor Kırdı: Hala Çok Seviliyor!

Redmi Note 12

Redmi Note serisi 300 milyondan fazla sipariş ile en çok satılan Redmi akıllı telefonu haline geldi. İşte Redmi Note modellerine olan bu ilginin sebebi.

Ülkemizde uygun fiyatlı akıllı telefonlar, sıklıkla tercih ediliyor. Genellikle Redmi Note serisi modelleri, de fiyat performans odaklı uygun fiyatlı akıllı telefonlara en büyük örneklerden biri. Çünkü hem işlemci, kamera gibi konularda, rakiplerine meydan okuyacak özellikler ile karşımıza çıkarken, hem de bu özellikleri piyasadaki benzer özelliklere sahip modellere göre daha ucuza satışa sunuyor.

Genel olarak Dünya’da söz konusu seri, ilgi gören akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Fakat bu durumu ülkemiz bazında değerlendirecek olursak, Redmi Note serisinin en çok ilgi gören ülkeler arasında Türkiye’nin üst sıralarda yer aldığını biliyoruz. Bunun en temel sebebi ise Redmi Note modellerinin, uygun fiyat politikası. Ülkemizde dolar kuru ve vergilerin son zamanlarda arttığını biliyoruz. Bu yüzden genellikle giriş-orta segment modellere olan yönelim artmış durumda.. Bu yüzden, uygun fiyatı, yüksek performans ile sunan nadir serilerden biri olan Redmi Note serisi, hala ülkemizde rağbet gören seriler arasında yer alıyor.

Redmi Note Serisi Rekor Kırdı: Hala Çok Seviliyor!

Redmi Note serisi macerasının 2014 yılında başladığı belirtelim. Xiaomi’nin paylaştığı ilk veriye göre, Redmi Note modelleri 2014’den bu yana Hindistan’da 72 milyon adetten fazla sevk edildi. Daha sonrasında ise Note serisinin Dünya başarısı paylaşıldı. Bilgilere göre Redmi Note serisi Dünya çapında 300 milyon adet satıldı. Son 8 yılda hala her yıl çıkardığı akıllı telefonlar ile satış ivmesini arttıran serinin, güç geçtikçe uyun fiyatlı fiyat performans odaklı akıllı telefonları ile başarısına başarı kattığını söyleyebiliriz.

Redmi Note Serisi

Ülkemize pazar payı daha yüksek olan markalar da yer alıyor. Örneğin şu anda Samsung’un, Türkiye pazarında pazar payı en yüksek marka olduğunu biliyoruz. Fakat Xiaomi, son açıklanan verilere göre Apple’ı da geçerek Türkiye’de ikincile yerleşmişti. Eğer marka, bu başarısını sürdürürse, özellikle Remdi Note serisi modellerinin de başarısıyla Türkiye’nin en popüler markası haline gelecektir.

İlgili Haberler

>> Genişletilmiş Gerçeklik Gözlüğü İle Tanışın: Apple Bu Defa Yapacak