RedmiBook Pro Çok Farklı Özelliklerle Geliyor Detaylar Haberimizde

Google News Abone Ol

RedmiBook Pro olarak tanımlanan Çinli üreticinin bir sonraki bilgisayarı, en güçlü modeli olmayı vaat ediyor. Ve donatılacağı sağlam konfigürasyon sayesinde kendisini ultrabooklar ve oyun dizüstü bilgisayarları arasında konumlandırmaya çalışacak.

Hala belirli bir çıkış tarihi olmayan RedmiBook Pro, bugün sosyal ağ Weibo üzerinde görüldü. Yeni ürünün bir tanıtımı yayımlandı. Yeni tanıtım sayesinde bilgisayarın arkadan aydınlatmalı klavyeye sahip olacağını görüyoruz. Ayrıca ürünün sağdaki sayısal tuşları içeren tam boyutlu bir klavyeye sahip olacağını gördük. Özelleştirme ile ilgili bir ayrıntı yeni tanıtım içerisinde yer almıyor. Ancak ürünün tasarımı gözler önüne serilmiş durumda.RedmiBook Pro

RedmiBook Pro ‘nun yeni 11. nesil Intel Tiger Lake H35 işlemci serisi ile piyasaya çıkması bekleniyordu. BU yeni tanıtım ile söylentiler de doğrulanmış oldu. Tiger Lake H35 işlemcilerin hepsi 4 çekirdek ve 8 iş parçacığı içeriyor. Ve üç farklı modele sahip. Bu yeni işlemci ultra ince oyun dizüstü bilgisayarlarını hedefliyor. Ayrıca Intel’in yeni mimarisinin avantajlarını daha yüksek performansa sahip dizüstü bilgisayarlara getiriyor.

RedmiBook Pro İşlemcisiyle Yüksek Performans Sunacak

Bunlara ek olarak öne çıkan diğer özelliklere baktığımızda. Bu özellikler arasında 2K çözünürlüklü ekran seçenekleri, web kameralarının farklı tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. Ayrıca isteğe bağlı GPU’ya özel Nvidia GeForce MX450, SSD NVMe depolama seçenekleri de yer alıyor.

Bunlara ek olarak Power Delivery özellikli USB-C özelliği de yine bilgisayarlar üzerine eklenecek. Tabii ki Xiaomi parmak izi güvenlik seçeneğini unutmamış. Cihaz üzerinde biyometrik okuma yapabilen bir de tarayıcı bulunacak. Ürün hakkında önümüzdeki haftalarda çok daha fazla haber çıkacağı görüşündeyiz. Ürünün fiyatı ve satış tarihi konusunda henüz bir açıklama yapılmış değil.

Türkiye’de Ultrabook ve Oyuncu dizüstü bilgisayarların satış rakamlarına bakarsak. Ve bu yeni RedmiBook Pro bilgisayarın bu iki ürün arasında konumlandırılacağına. Ürünün fiyatının 10 bin TL civarında olacağını söyleyebiliriz. RedmiBook Pro muhtemelen Huawei’nin Mate ve Mate X modeli ile kıyasıya bir rekabete girecek.

Ürünün Türkiye’deki bekleri ise bir hayli fazla. Şimdiden ürün hakkında forumlar üzerinde yorumlar yapılmaya başladı. Bekleyen herkes ürünün ne zaman Türkiye’ye geleceğini soruyor.

İlgili haberler

>> Xiaomi, kara liste kararına karşın ABD hükümetine dava açıyor


CEVAP VER