Redmi K40 serisi hakkında ilk ayrıntılar belli oldu!

Redmi K40 serisi

Bu ayın sonunda tanıtılacak Redmi K40 serisi, yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor. 3 modelden oluşacak seri hakkında işte tüm detaylar.

Xiaomi’nin alt markası Redmi, art arda modeller piyasaya sürmeye devam ediyor. Bildiğiniz üzere Xiaomi modelleri fiyat olarak piyasaya benzer bir çizgide ilerliyor. Fakat Redmi modelleri ise, daha çok uygun fiyata yüksek performans sunacak modeller üzerinde çalışıyor. Piyasadaki amiral gemisi modeller ile aynı işlemciye sahip olurken, daha uygun malzemeler kullanarak maliyeti düşüyor. Böylece kullanıcılara, uygun fiyata aynı performansı sunmayı hedefliyor. Ülkemizde fiyat performans cihazlarına olan ilgi bir hayli artmış durumda. Bu yüzden yakında piyasaya sürülecek olan Redmi K40 serisinin de ülkemizde geldiği takdirde çok satacağı öngörülüyor.

Redmi K40 serisi fiyat performans alanında en iyi olabilir

Redmi K40 serisi hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. Çin sosyal medya platformu Weibo’da, DigitalChatStation kaynağı bir paylaşımda buluntu. Sızıntıya göre Redmi K40 serisinde 3 model bulunaca­k. Bunlar; Redmi K40, K40S ve K40 Pro modelleri olacak. Henüz resmî olarak kesinleşmese bile bazı modellerin özellikleri, hatta fiyatı dahi belli olmuş durumda.

Redmi K40 serisi

Redmi, geçtiğimiz ay Redmi K40 serisinin Snapdragon 888 işlemcisinden güç alacağını resmî olarak duyurmuştu. Söz konusu işlemcinin, yalnızca K40 Pro modelinde bulunması bekleniyo­r. Hatta K40 modeli ile alakalı birkaç sızıntı daha bulunuyo­r. İddialara göre yeni modelde 33W şarj desteği bulunaca­k. Bununla beraber en az 4.000 mAh batarya kapasitesine sahip olması bekleniyo­r. Kamera kısmına baktığımızda ise arka kamerasında 108 MP çözünürlüğünde lens kullanılaca­k. Fakat diğer kameralar hakkında henüz bir sızıntı bulunmuyor.

Sızıntılara göre; Redmi K40 Pro modeli 450-500 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacak. Telefonun, küresel pazara açılıp açılmayacağına dair net bir bilgi bulunmuyor. Fakat ülkemize geldiği takdirde piyasaya göre çok uygun bir fiyata sahip olacaktır. Çünkü Snapdragon 888 işlemcisine sahip en uygun telefondan bile 100-150 dolar daha ucuz olduğunu belirtelim. Ayın sonunda tanıtılması beklenen serisinin tanıtım tarihi yaklaştıkça yeni ayrıntılar sızdırılacaktır.

İlgili Haberler

>> Bu MIUI 12.5 özelliği, yalnızca belirli telefonlara gelecek!

>> Xiaomi Mi Mix 5 Özellikleri Ortaya Çıktı: Fiyatı Ne Kadar Olacak?