Renk Değiştiren Telefon Yapmışlar: İşte Realme 9 Pro Plus!

Realme 9 Pro Plus

Realme 9 Pro Plus, renk değiştiren kapağı ile gündemde. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Oppo’nun alt markası Realme, bir süredir ülkemizde resmi olarak hizmet veriyor. Her segmente özel olarak akıllı telefon üreten modelin özellikle uygun fiyatlı modellerinin tercih edildiğini söyleyebiliriz. Bunun en temel sebebi ise ülkemizde son zamanlarda artmakta olan dolar kuru. Geçtiğimiz haftalarda doların düşmesi ile Realme modellerinin de fiyatı ucuzladı. Yakında piyasaya sürülecek olan Realme 9 serisine ait Realme 9 Pro Plus modelinin kamera detayları hakkında bazı sızıntılar gerçekleşti. Söz konusu modelin kendi segmentindeki modellere göre uygun fiyattan satışa sunulması bekleniyor. İşte ilk olarak Hindistan’da tanıtılacak sonrasında ise ülkemize de giriş yapması beklenen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Renk Değiştiren Telefon Yapmışlar: İşte Realme 9 Pro Plus!

Geçtiğimiz günlerde yeni modelin kamera özelliklerine dair bazı sızıntılar gerçekleşmişti. 16 Şubat’ta tanıtılması kesinleşen yeni model kanlı canlı görüntülendi. Renk değiştiren bir tasarım detayına sahip olan cihazın gayet hoş durduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda Realme 9 serisinin en güçlü modeli olarak karşımıza çıkacak olan cihaz hakkında birçok teknik özellikler de sızdırıldı.

realme 9 pro plus

MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 920 yonga setine sahip olacak model, ekran tarafında ise AMOLED bir panel kullanacak. Aynı zamanda yeni modelde ekran içi parmak izi okuyucusu ve kalp atış hızı ölçme gibi özellikler de kullanıcıların karşısına çıkacak. Optik imaj sabitleyici özelliğine sahip 50 MP’lik Sony IMX766 sahip olacak modelin ülkemizde de satışa sunulacağına dair sızıntılar mevcut. Fakat genellikle Realme’nin orta segment modelleri ülkemize giriş yaptığı için Realme 9 Pro Plus modelinin kesin geleceğine dair bir açıklama bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde yeni modelin Türkiye ihtimali üzerine sızıntılar ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler:

>> Honor Magic V Özellikleri Ortaya Çıktı: Sektörü Sallayacak

>> HONOR MagicBook 16, Windows 11 ile gelecek! Yeni ürün hakkında tüm detaylar