Samsung Galaxy S22 Sağlamlık Testinden Tam Not Aldı!

Galaxy S22 eksiklikleri

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Samsung’un amiral gemisi modeli Galaxy S22 sağlamlık testine girdi. İşte detaylar.

Bildiğiniz üzere 9 Şubat tarihinde gerçekleşen Unpacked etkinliğinde Samsung Galaxy S22, S22 Plus ve S22 Ultra modellerini piyasaya sürdü. S22 ve S22 Plus modelleri benzer özelliklere sahip olurken serinin en güçlü modeli olarak karşımıza çıkan S22 Ultra ise bir hayli ilgi odağı haline geldi. Çünkü Ultra modelinde kullanıcıların en çok ilgi gösterdiği özellik yerleşik bir kalemle geliyor olması. Uzun süredir Note serisine ait bir model karşımıza çıkmadığı için Samsung, Note serisi ile özdeşleşen S Pen’in, serinin Ultra modelinde geliyor olması önemli bir artı.

Bununla beraber ülkemizde satışa sunulacak olan diğer S22 modellerinin de Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen 1 işlemciye sahip olması da önemli bir avantaj. Serinin önceki modellerinin ülkemizde satışa sunulan versiyonlarında genellikle Exynos işlemci kullanılıyordu. Fakat bu yıl ülkemize gelen Samsung S serisinin tüm modellerinde Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 8 Gen 1 yongası ile karşımıza çıkıyor. Henüz yeni piyasaya sürülen model bir YouTube kanalı tarafından sağlamlık testine tabi tutuldu. İşte o video.

Samsung Galaxy S22 Sağlamlık Testinden Tam Not Aldı!

Samsung Galaxy S22 modelinin sağlamlık videosunu incelediğimizde ilk olarak su testi karşımıza çıkıyor. Su testinden başarıyla geçen model hiçbir şekilde bir sorun çıkartmadı.

Daha sonrasında ise çizilme testi testi ile karşı karşıya kalan S22’nin ekranının yine hiçbir şekilde çizilmediğini söyleyebiliriz. 8. ve 9. seviye aletlerde biraz çizilmiş olsa da şu anda piyasaya sürülen diğer akıllı telefonlardan daha sağlam bir ekran sahip olduğunu söyleyebiliriz.

 

Tabii ki kasasının diğer yerlerinde soyulmalar mevcut. Fakat kasasının yapısından dolayı bu çizilmeleri engellemek mümkün değil. Genel olarak videoyu değerlendirdiğimizde bükülme testinden de başarıyla geçen modelin sağlamlık testinden tam not aldığını söyleyebiliriz.

Önümüzdeki günlerde ülkemizde satışa sunulacak Galaxy S22 serisi modellerinin Türkiye fiyatı hakkında henüz ortaya çıkan bir sızıntı bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde yeni modelin Türkiye fiyatı hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler:

>> Honor Magic V Özellikleri Ortaya Çıktı: Sektörü Sallayacak

>> HONOR MagicBook 16, Windows 11 ile gelecek! Yeni ürün hakkında tüm detaylar