Bitcoin Düşüşü Devam Edecek Mi? Bu Metriklere Dikkat Edin

Bitcoin düşüşü devam

Bitcoin düşüşü devam edecek mi sorusu büyük bir endişe yaratmaya devam ediyor. Özellikle son dönemlerde yaşanan bazı fiyat hareketleri yatırımcıları korkutuyor.

Dünyanın en büyük dijital varlığı olarak bilinen Bitcoin her seferinde yeni bazı gelişmeler ile şekilleniyor. Bazen çok hızlı yükseliş yaşarken kimi zaman hiç beklenmeyen bir şekilde düşüyor. Önümüzdeki aylar bu konuda son derece hareketli olacak gibi görünüyor.

ABD enflasyon açıklamaları ile birlikte kripto para devi hızlı bir şekilde düşüş yaşadı. Ancak son birkaç gündür 44 bin dolar düzeyine kadar yükselmişti. Şimdi ise 42300 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Tüm bunlar aslında kripto para haberlerinin borsalar üzerinde ne kadar etkili olduğunu bir kez daha gösterdi.

Bitcoin düşüşü devam edebilir

Son 40 yılın zirvesine ulaşan enflasyon ABD içerisinde büyük bir tedirginlik yarattı. FED tarafından alınacak pozisyonlar ise henüz net değil. Olağanüstü toplantı yapacak olan ABD Merkez Bankası şaşırtıcı kararlar alabilir. Böyle bir durumda Bitcoin için yeni fiyat hareketleri ortaya çıkacaktır.

Bitcoin düşüşü devam edecek

FED tarafından olumsuz kararların alınması halinde Bitcoin yeniden 30 bin dolar seviyelerine doğru gerileme ihtimaline sahip. Bu durumda yatırımcıların stop bölgelerini kontrol etmesi gerekiyor. Ayrıca marjin işlemlerde yatırımcılara ciddi kayıplar yaşatılma ihtimali var. Bunun da göz önünde bulundurulması gerekiyor.

Ukrayna gerginliği ve küresel risk

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gerginlik Bitcoin ile ilgili olumsuz bir fiyat hareketine neden olabilir. Ukrayna’yı işgal etme ihtimali bulunan Rusya borsalarda küresel bir düşüş yaratabilir. Böyle bir durumda Bitcoin olumsuz etkilenecek ve sert hareketlerle aşağı düşecektir.

Tüm bunlara ek olarak küresel piyasalarda ciddi bir gerileme var. Risk piyasalarının başında gelen kripto paralar muhtemelen tüm bu gelişmelerden çok daha kötü etkilenecek. Peki sizin önümüzdeki günlerde Bitcoin ile ilgili tahminleriniz neler? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin Düşüşü Endişe Yaratmaya Devam Ediyor: Panik Havası Var

>> Dev Şirket Bitcoin Biriktirdiğini Açıkladı: Sandalyeden Düşürecek Haber