Ripple vs SEC Mücadelesinde Yeni Aşamaya Geçildi: Piyasa Hareketlenebilir

Ripple vs SEC mücadelesinde

Ripple vs SEC mücadelesinde yeni aşamaya geçiş yapıldı. Özellikle son dönemlerde bu konu birçok kripto para analistinin gündeminde. Hadi gelin merak edilen bütün detaylarıyla birlikte göz atalım.

Ripple şu anda dünyanın en büyük kripto para birimleri içerisinde yer alıyor. Ayrıca küresel çapta Blockchain hizmetleri veriyor. İşte tam da bu nedenle Ripple için önemli bir dijital varlık deniyor. Her ne kadar böyle bir kıymete sahip olsa bile yine de son dönemlerde başı ABD finans düzenleyicileri ile belada.

SEC bu dijital varlığa adeta göz açtırmıyor. XRP tokenleri böyle bir nedenden dolayı çok fazla yükseliş gösteremiyor. Şirket büyüyüp tam gaz yoluna devam etmek isterken karşısına ilginç sorunlar çıktı. Neredeyse her ay yaşanan çeşitli tartışmalar nedeniyle XRP fiyatları bir ileri bir geri hareket ediyor.

Ripple vs SEC mücadelesinde kararsızlık hakim

Kripto para alanında en tartışmalı dijital varlıklardan olan Ripple yeni bir yol bulmak için gayret gösteriyor. Bunlardan birisi de SEC için yetki kısıtlama kararı verilmesini istemesi oldu. Şirket bu kurumun haddini aştığını ve mutlaka yetkisinin kısıtlanması gerektiğini düşünüyor.

Ripple vs SEC mücadelesinde

Ripple tarafından böyle bir istekte bulunulmasının en önemli nedeni kurumun Blockchain teknolojisine karşı olduğunu düşünmesi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu olarak bilinen SEC aslına bakacak olursak böyle bir düşmanlığa sahip değil. Hatta SEC, Blockchain dersleri bile veriyor. Burada asıl önemli olan yasadışı faaliyetler.

Ripple illegal satışlara yer verdi iddiası

SEC tarafından bu kripto para ile bu kadar uğraşılmasının en önemli nedeni illegal satışların yapılmış olması. Normal şartlarda bu tür satışların ABD menkul kıymetler kaydına geçirilmiş olması gerekiyor. Fakat Ripple bunu yapmadı. Bazı yasadışı satışların gerçekleştiği ifade ediliyor.

Henüz mahkeme tam olarak karar vermedi. Önümüzdeki aylarda her şey daha fazla netleşecektir. Ripple şu anda 1.1 dolar seviyesinden işlem görüyor. Mahkeme kararı Ripple lehine olursa fiyatı ciddi oranda yükselebilir.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin ETH ve Ripple Bu Seviyelere Hazırlanıyor: Kırılım Çok Yaklaştı

>> Analistlerin Ripple Tahmini Yok Artık Dedirtti: 2021 Yılı Çok Hareketli Geçecek