Akıllı Telefon Satışlarında Yeni Dönem Başladı: Bu Yöntem Rekor Kırıyor

En problemli akıllı telefon

Akıllı telefon satışlarında yeni bir yöntem deneniyor. Cihazların fiyat bakımından çok yüksek seviyelere kadar ulaşması böyle bir sistem geliştirilmesini sağladı.

Tüm dünyada cep telefonu satın alma şekli önemli ölçüde değişiyor. Tüketicilerin cihazlarını daha uzun süre kullanmaları ve sıfır cihaz satın alma konusunda düşünceli davranmaları yeni bir yönelim yarattı. Özellikle son dönemlerde yenilenmiş telefon satın alma konusunda çok daha fazla kişi olumlu düşünüyor.

Yeni bir araştırma sonucuna göre kullanıcıların yüzde 75 gibi bir bölümü mevcut telefonlarını öncekinden daha fazla kullandığını söyledi. Avrupa Birliği kapsamında yapılan çalışmalar sonucunda mobil cihaz satın alma anketi düzenlendi. Ankete katılanların önemli bir bölümü yeni cihaz almakta eskisinden daha fazla tereddüt yaşıyor.

Akıllı telefon satışlarında yeni yönelimler

Konuyla ilgili yapılan araştırmalara baktığımızda; tüketicilerin yüzde 33 gibi bir bölümü eski telefonları hasar gördüğü veya çalışmadığı için başka bir cihaz alıyor. Normalde birçok kişi sırf eski cihazından sıkıldığı için yenisini alıyordu. Ancak son dönemlerde yaşanan gelişmeler bunu kökten değiştirdi.

Akıllı telefon satışlarında yeni

Yenilenmiş telefon satın alma düzeyi eskisine oranla çok daha fazla. Hatta bu alanda büyük bir rekor kırıldığını bile söyleyebiliriz. Üst düzey akıllı telefonlar ortalama satış fiyatlarının artması bunda en önemli etkiye sahip. Cihazlarını geri dönüştürme ve yeni bir cihazdan para kazanma birçok üreticiye daha cazip geliyor.

Samsung ve iPhone lider oldu

Yapılan anket sonuçlarına baktığımızda Samsung ve iPhone cihazlarının bu alanda lider olduğunu görüyoruz. Yenilenmiş akıllı telefon kullanan kişilerin yüzde 80 gibi bir bölümü Samsung ve iPhone gibi modelleri tercih etti. Bunun bir rekor olduğunu söyleyebiliriz.

Yenilenmiş ürünler ile ilgili araştırmalarda çok önemli bir detay daha kendisini gösterdi. Kullanıcılar genellikle bilindik markaların yenilenmiş ürünlerine dikkat kesiliyor. Pek bilinmeyen markalar bu noktada daha düşük tercih edilmeye oranına sahip. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Haftalık Akıllı Telefon Haberleri (24 Ocak 2022-31 Ocak 2022)

>> 4000 TL Altı En İyi Akıllı Telefonlar: Bu Fiyata Başka Telefon Yok!