Samsung Galaxy A53 5G sızdırıldı: Orta Segmentte Yeni Soluk!

Galaxy A53 5G

Samsung Galaxy A53 5G modeli Google Play Console’da görüntülendi. İşte Samsung yapımı bir işlemci ile karşımıza çıkacak yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Bildiğiniz üzere Samsung’un Galaxy A serisi bir hayli sevilen modeller arasında. Samsung bu seriye ait üç modeli, her sene aynı anda tanıtılıyor. Geçtiğimiz yıl, Samsung’un Galaxy A32, A52 ve A72 modelleri piyasaya sürülmüştü. Samsung Galaxy A32 modeli, gündelik işleri halledebilecek kadar, giriş seviye akıllı telefon olarak karşımıza çıktı. Serinin biraz daha güçlü olarak nitelendirebileceğimiz A52 modeli ise, en çok tercih edilen A serisi cihaz oldu. Aynı zamanda A72’nin de bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Yakın tarihte ise Galaxy A33, A53 ve A73 modellerinin tanıtılması bekleniyor. Seriye ait en çok ilgi görülmesi beklenen Galaxy A53 modeli ise GeekBench listelerinde ortaya çıktı. Bununla beraber Google Play Console’da da ortaya çıkan bilgiler olduğunu belirtelim. İşte bazı temel özellikleri ortaya çıkan yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy A53 5G sızdırıldı: Orta Segmentte Yeni Soluk!

Geçtiğimiz günlerde yeni modelin render görüntüleri ortaya çıkmıştı. Bununla beraber Console’da ortaya çıkan belgeleri incelediğimizde de yine geçtiğimiz günlerde paylaşılan tasarımı kanıtlayan bir görsel karşımıza çıkıyor. Delikli ekran tasarımına sahip olan modelin son derece ince çerçevelere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Fakat yeni modelin arka kapak tasarımı hakkında henüz ortaya çıkan bir bilgi bulunmuyor. Serinin önceki modellerine göre bir tahminde bulunduğumuzda ise üçlü kamera kurulumunun karşımıza çıkması bekleniyor.

Galaxy A53 5G

Ülkemizde de satışa sunulması beklenen 5G destekli modelin teknik özelliklerini ortaya çıktı. Samsung imzası taşıyan Exynos 1200 yonga setine sahip olacak modelin, orta segmentete tercih edilebilecek en iyi işlemcilerden birine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Çünkü genellikle Samsung Exynos işlemci ile karşımıza çıkan orta segment modelleri piyasaya göre uygun fiyattan satışa sunuluyor. Bu yüzden Samsung Galaxy A53 5G modelinin de ülkemizde satışa sunulduğu takdirde uygun bir fiyattan karşımıza çıkması bekleniyor.

Bununla beraber yeni modelin bazı teknik özellikleri sızdırıldı. 8 GB RAM ile kullanıcıları karşılayacak olan model OneUI 4.0 arayüzü ve Android 12 işletim sistemi ile karşımıza çıkacak. Ayrıca bu ekran Full HD çözünürlüğünde olacak ve 1080 x 2400 piksel olarak karşımıza çıkıyor. Bu modelin 120 Hz yenileme hızına sahip, 6.52 inçlik bir ekrana sahip olması bekleniyor. Kamera tarafında ise 64 MP ana kameraya sahip olması beklenen modelin 12 MP Ultra geniş açılı kamera ve 5 MP yardımcı kameraya sahip olacağı da iddia edilenler arasında. 5.000 mAh pile sahip olan model ise 25W hızlı şarj desteği ile sunulacak.

Tabii ki bu modelin diğer orta segment akıllı telefonlar ile karıştırılmaması gerekiyor. Çünkü söz konusu model hem 5G desteğine sahip olduğu için hem de kamera ve işlemci gibi özellikleri diğer orta segment modellere göre biraz daha güçlü olduğu için orta segmentin üst basamaklarına hitap eden bir model olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden fiyatı da haliyle beklenenden biraz daha pahalı olabilir. Tabii ki 5G destekli bir model olması da fiyatını etkileyen en önemli faktörlerden biri olacaktır. Önümüzdeki günlerde yeni modelin Türkiye ihtimali üzerine ayrıntılar sızdırılacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Apple Store ‘da Silahlı Soygun!