Redmi A2 Duyuruldu: Giriş Segmente Yeni Soluk!

Redmi A2

Redmi A2 serisi duyuruldu. Aynı zamanda söz konusu modelin uygun fiyat etiketi ile Türkiye’ye de giriş yapması bekleniyor. İşte fiyatına göre güçlü işlemcisi ile karşımıza çıkan Türkiye’ye de gelmesi muhtemel yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Redmi’nin her fiyat segmentine özel modeller ürettiğini biliyoruz. Özellikle ülkemize baktığımızda, genellikle uygun fiyatlı performans odaklı akıllı telefonların daha çok giriş yaptığını söyleyebiliriz. Redmi A2 serisi de uygun fiyatlı akıllı telefonlar olarak karşımıza çıkacak. Aynı zamanda yeni modelin Türkiye’ye de giriş yapacağına dair sızıntılar mevcut. Seriye ait iki modelin tanıtıldığını belirtelim. Söz konusu seri ile karşımıza çıkan Redmi A2 ve A2+ modelleri, tasarım olarak orta segment modelleri andıracak hatlar ile karşımıza çıkıyor. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen yeni Redmi modellerinin fiyatı ve sunduğu tüm özellikler.

Redmi A2 Duyuruldu: Giriş Segmente Yeni Soluk!

Xiaomi’nin alt markası Redmi, yeni modellerini tanıttı. Redmi, giriş segment olarak adlandıracağımız yeni modellerini piyasaya sürdü. Redmi A2 ve A2+ olarak adlandırılan iki modelin teknik özellikleri ve tasarım ayrıntıları incelediğimizde, kendi fiyat skalasına sahip rakiplerine göre avantajlı olabileceğini öngörüyoruz.

Redmi A2

Redmi A2 modeli 6.52 inçlik bir ekran ile karşımıza çıkıyor. Bu ekranın 720×1600 çözünürlüğe sahip olduğunu belirtelim. Teknik tarafa baktığımızda ise iki farklı RAM varyantı yer alacak. 2 GB ve 3 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği ile gelecek olan modelin, işlemci tarafında MediaTek imzası taşıyan Helio G36 yonga seti ile geliyor. 32 GB tek depolama seçeneği ile gelecek olan model, bu depolama seçeneğini yetersiz bulanlar için ise MikroSD kart desteğine de sahip.

Kamera tarafına baktığımızda ise 8 MP ana kamera ve yardımcı lens yer alıyor. Ön kamerada ise 5 MP çözünürlüğünde bir lens yer alıyor. Pil tarafında ise 5.000 mAh kapasitesine sahip bir pil geliyor. Aynı zamanda bu pilin 10W hızlı şarj ile desteklendiğini belirtelim.

Serinin Plus modelinde ise yine hemen hemen benzer özellikler ile gelecek. Serinin Plus modelinde ise ek olarak parmak izi okuyucu yer alıyor. Android 12 GO çalıştıracak modelin, ortalama olarak 80 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Serinin Plus modelinde ise 10 dolarlık bir fark olacağını düşünüyoruz. Önümüzdeki günlerde yeni modelin Türkiye fiyatı hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Amazfit T-Rex Ultra’ya Merhaba Deyin! Hayatı Hızlı Yaşayanlar İçin!