Samsung Galaxy M04 Sızdırıldı: Giriş Segmente Yeni Soluk!

Galaxy M04

Samsung Galaxy M04 modeli Console’da görüntülendi. İşte önümüzdeki haftalarda tanıtılması beklenen yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

Bildiğiniz üzere Galaxy Samsung M0 serisi, genellikle giriş segment akıllı telefon olarak karşımıza. Çıkıyor. Söz konusu seri, uygun fiyata satışa sunulduğu için ülkemizde de ilgi gören akıllı telefon serileri arasında yer alıyor. Çünkü son zamanlarda artmakta olan dolar kuru sebebiyle bütün teknolojik ürünlerin fiyatının arttığını söyleyebiliriz. Bu yüzden akıllı telefon tarafında da fiyatlar uçmuş durumda. Galaxy M0 serisi ise uygun fiyatlı akıllı telefon serisi olduğu için tercih edilen cihazlar arasında yer alıyor. Yakında tanıtılması beklenen Galaxy M04 hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İşte giriş segment bir akıllı telefon olarak satılacak ve Türkiye’ye de gelecek yeni Samsung modeli hakkında ortaya çıkan ilk detaylar

Samsung Galaxy M04 Sızdırıldı: Giriş Segmente Yeni Soluk!

Uygun fiyata satışa sunulacak olan giriş seviyesi modelin, tasarımı ve bazı teknik özellikleri belli olmuştu. Galaxy M04 modeline ait bazı detayların ortaya çıkması ile artık yeni serinin tanıtımına kısa bir süre kaldığını söyleyebiliriz. Söz konusu modelin henüz tasarım detayları hakkında ortaya çıkan bir görsel bulunmamış olsa da, bazı teknik özellikleri ortaya çıkmış durumda. Geekbench listelerinde görülen model, MediaTek imzası taşıyan Helio G35 yongasına güç alacak.

Samsung Galaxy M04

SM-M045F model numarası ile ortaya çıktığını da ekleyelim. Bununla beraber teknik tarafta sızdırılan bazı özellikler de mevcut. Belgelere göre Samsung Galaxy M04 modeli 3 GB RAM ile desteklenecek. Söz konusu RAM kapasitesinin giriş segment bir akıllı telefona göre yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden günlük kullanımda donmayan bir yapıya sahip olacaktır.

GPU tarafında ise PowerVR GE83200 GPU’sundan güç alacak olan modelin, uzun kullanımda ısınma gibi problemler karşımıza çıkartacaktır. Fakat zaten söz konusu modelin performans tarafında herhangi bir iddiası olmadığını biliyoruz. Bu yüzden gündelik kullanım açısından bir değerlendirme yaptığımızda, beklentileri sonuna kadar karşılayacak bir akıllı telefonun yolda olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Haberler

>> Android ve iOS Rekabetinde Yeni Bir Döneme Girildi: Android Galip Geldi