Uygun fiyata Galaxy S21 almak hayal değil. İşte detaylar

Samsung Temmuz güncellemesi

Samsung, uygun fiyata Galaxy S21 serisinin satın alınabileceğini duyurdu. İşte merakla beklenen amiral gemisinin fiyatları.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta Samsung’un amiral gemisi serisi olan Galaxy S21 ailesi tanıtıldı. Bu seri ile tanıtılan, Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra modelleri bir hayli ilgi gördü diyebiliriz. Serinin fiyatlarına baktığımızda ise, serinin bir önceki ailesi olan Galaxy S20 ile aynı fiyat etiketine sahip oldular. Fakat ülkemizde, geçen seneden bu zamana kadar artan kur değerleri ve eklenen vergilerden dolayı geçen seneye göre çok daha pahalıya çıkacak diyebiliriz. Türkiye gibi diğer ülkelerde de yaşanan fiyat sorunlarından dolayı Samsung, Galaxy S21 serisinin 4G versiyonunun satışa sunulacağını ve serinin 5G modellerine göre çok daha uygun fiyata sahip olacağını duyurdu. İşte tüm ayrıntılar.

Uygun fiyata Galaxy S21 yakında kullanıcılara sunulacak

Şu ana kadar Galaxy S21 serisinin 4G varyantı olacağına dair herhangi bir haber bulunmuyordu. Fakat Hollandalı GalaxyClub sitesinin açıklamasına göre Bluetooth SIG veritabınında Samsung’un Galaxy S21 modelinin 4G varyantının göründüğünü paylaştı. Cihazın SM-G990F model numarasına da sahip olduğunu belirtti.

Uygun fiyata Galaxy S21

4G versiyonu ile satılacak Galaxy S21 modelinin, serinin 5G versiyonu ile hemen hemen aynı özelliklere shaip olacağı düşünülüyor. Daha uygun fiyatı ile satışa sunulacak model, 6,2 inçlik 120 Hz tazeleme oranına sahip ekrana ve üçlü arka kamera kurulumuna sahip olacak. Bu kameralar 12 MP ana kamera 64 MP yakınlaştırma ve 12 MP ultra geniş açılı kamera olarak sıralanacak. Aynı zamanda cihazın 5G versiyonunda olduğu gibi 4.000 mAh bataryaya sahip olacak. Normalde Snapdragon 888 ve Exynos 2100 işlemcisi kullanılan cihazın 4G varyantında hangi işlemcinin kullanılacağı ise henüz bilinmiyor.

Uygun fiyata satılacak Galaxy S21 modeli 140 Dolar daha uyguna satılacak. Cihazın Türkiye’de satılacağına dair herhangi bir açıklama bulunmuyor. Fakat ülkemizde büyük ilgi göreceğinden mutlaka satışa sunulacaktır. 140 Dolarlık fark, kur ve vergiler ile 1000 TL 1500 TL bandında bir ucuzluk sağlayacaktır.

Henüz 5G bağlantının bulunmadığı ülkemizde Galaxy S21 4G versiyonunun satılacağına kesin gözüyle bakılıyor. Önümüzdeki günlerde bu durum netlik kazanacaktır.

İlgili Haberler

>> Samsung Display, 90Hz OLED ekran dizüstü üretmeye başlıyor

>> Samsung Telefonlar Çok Farklı Satışa Çıkacak. Nasıl mı?