Galaxy A11 Android 11 Güncellemesi Alıyor: Güncelleme Nasıl Aktif Hale Getirilecek

Galaxy A11 Android 11

Galaxy A11 Android 11 güncellemesini sonunda alıyor. Birçok kişi böyle bir güncellemenin gelmesini zaten bekliyordu. Peki kullanıcılar bunu nasıl cihazlarına indirecek? İşte konuyla alakalı merak edilenler.

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung her geçen gün daha fazla güçleniyor. Piyasaya sürdüğü akıllı telefonlar ise onun gücünü iyice pekiştiriyor. Ayrıca yaptığı sistem güncellemeleri aynı zamanda kullanıcıların onu tercih etmesini sağlıyor. Şimdi ise yepyeni bir güncelleme geliyor.

Ortaya çıkan son detaylara göre gözde akıllı telefon Galaxy A11 modeline yeni bir Android sistemi yüklenecek. Henüz geçtiğimiz Kasım ayında piyasaya sürülen Galaxy A11 kısa süre içerisinde Android 11 güncellemesini alıyor. Bu bütçe dostu model önemli bir haberin işareti olabilir.

Galaxy A11 Android 11 güncellemesi düşük modeller için umut yarattı

Akıllı telefon markaları genellikle düşük modellere yeni güncellemeleri getirmiyor. Hele ki söz konusu Android 11 olursa bu biraz daha zorlaşıyor. Google tarafından geliştirilen Android işletim sisteminin en üst modellerinden olan bu güncelleme ne yazık ki herkese gönderilmiyor.

Galaxy A11 Android 11

Elbette Samsung bununla ilgili çok özel detaylar istemiyor. Ancak alt modellere bu tür sistem güncellemeleri gönderdiği son derece nadir oluyor. Bu yeni güncelleme ile birlikte One UI Core 3.1 arayüzüne kavuşacak olan cihaz beklentileri yükselti. Samsung güncellemeyi dağıtırken kademe kademe herkese gönderim yapacak.

Android 11 güncellemesi nasıl alınır?

Muhtemelen bu güncelleme 2 hafta içerisinde cihazınıza gelecek. Ancak bazı kullanıcılar güncellemeyi manuel olarak indirmek isteyebilir. Bunun için yapmanız gerekenler son derece basit. Ayarlar bölümünden yazılım güncelleme kısmına gitmeniz gerekiyor. Bu kısımda indir ve yükle seçeneğini görebilirsiniz. Hemen ardından yapmanız gereken son derece basit.

Bu bölüme tıkladıktan sonra Android 11 güncellemesini telefonunuza indirebilirsiniz. 2024 yılına kadar bu cihazda güvenli bir şekilde kullanım sağlamak mümkün. Şirket gerekli tüm güvenlik güncellemelerini göndereceğini söylüyor. Peki sizce bu cihaz Android 11 ile birlikte daha başka hangi özellikler almalı? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Samsung katlanabilir modeli Galaxy Z Fold3 kamera ayrıntılarıyla sızdırıldı

>> Samsung Galaxy F52 5G kanlı canlı görüntüendi: İşte serinin yeni modeli