Moto G73 5G Sızdırıldı: Performans Canavarı!

Moto G73 5G

Moto G73 5G modeli önümüzdeki aylarda tanıtılacak. İşte performans odaklı yeni model hakkında ortaya çıkan tüm sızıntılar.

Son zamanlarda uygun fiyatlı akıllı telefonlara olan ilginin arttığını söyleyebiliriz. Özellikler son zamanlarda çip krizi ile ortaya çıkan sorunlardan dolayı telefon üretimlerinde sorunlar olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber ülkemizde de artan kur değerleri ve vergilerden dolayı, amiral gemisi akıllı telefon almak imkansız hale geldi. Bu yüzden ülkemizdeki çoğu kullanıcının giriş orta seviye akıllı telefonları tercih etmeye başladığını söyleyebiliriz. Haftalardır uygun fiyatlı bir model ile karşımıza çıkacağı düşünülen Moto G73 5G modeli, bazı teknik özellikleri ile karşımıza çıktı. Bununla beraber yeni modelin fiyatına ilişkin de sızıntılar mevcut. İşte bazı sertifikasyon kuruluşlarında ortaya çıkan yeni Motorola modeli hakkında ortaya çıkan detaylar.

Moto G73 5G Sızdırıldı: Performans Canavarı!

Moto G73 5G

Serinin önceki modeli olarak Moto G72’ye göre biraz daha iyileştirilmiş, daha yüksek performansa sahip versiyonu olarak sunulacak olan Moto G73 5G modeli, uygun fiyatlı performans odaklı akıllı telefonlar arasında yer almayı amaçlıyor. Üstelik bu performans skalasında yarışacağı modellere göre 5G desteğine sahip olması da önemli bir avantaja sahip olacaktır. Cihazın tasarım ayrıntıları açısından değerIendirmesini yaptığımızda, Moto G53 modeli ile hemen hemen aynı görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Moto G73 5G

Ortaya çıkan sızıntıları değerlendirdiğimizde, söz konusu modelin ekran tarafında 2400 x 1080 piksel çözünürlük, mükemmel 120 Hz yenileme hızı desteği yer alması bekleniyor. Ayrıca ekran boyutunun ise serinin diğer modellerinden biraz daha düşük kaldığını, 6.5 inçlik bir boyuta sahip olduğunu da ekleyelim.

Kameralar tarafına baktığımızda ise 50 MP ana kamera ve 8 MP çözünürlüğünde ikinci kamera olmak üzere ikili arka kamera yer alıyor. Ön tarafında bulunan delikli ekran tasarımında bizleri karşılayacak olarak lensin çözünürlüğü hakkında henüz ortaya çıkan bir sızıntı bulunmuyor. İşlemci tarafına baktığımızda ise genellikle performans odaklı uygun fiyatlı 5G destekli telefonlarda sıklıkla kullanılan MediaTek imzalı Dimensity 930 yongası yer alıyor. Söz konusu yonga setinin uzun süreli kullanımda bile tatmin edici bir performansa sahip olduğunu söyleyebiliriz.