Samsung Galaxy S22 mi Daha Güçlü, Yoksa iPhone 13 Pro Max mi? İşte Sonuç!

Samsung akıllı telefon kullanıyorsanız

Samsung Galaxy S22 ailesi, şu an Android tarafında belki de görülmüş en güçlü aile, ama… Görünüşe göre genel klasmanda liderlik hâlâ Apple’ın iPhone 13 Pro Max’ine ait. İşte detaylar.

Samsung Galaxy S22 Ultra ve S22+ akıllı telefonlar, yapılan performans testlerinde tüm Android telefonları geride bırakarak zirveye yerleşmeyi bildi. Eh, sonuçta güncel telefonlar bunlar. Bildiğiniz gibi Samsung, S22 ailesini kısa süre önce görücüye çıkarmış ve şimdiye dek hazırlanmış en gelişmiş Galaxy S ailesi olarak lanse etmişti. Yine de, görünüşe göre Samsung’un en ciddi rakibi Apple, zirveyi bırakmaya niyetli değil…

Galaxy S22 ailesi, Android tarafında zirvede, ama genel klasmanda değil. Qualcomm’un şimdiye dek hazırladığı en güçlü çipset olan Snapdragon 8 Gen 1’i kullanan telefon, performans testlerinde iPhone 13 Pro Max’in gerisinde kaldı. Ki 13 Pro Max’te de Apple’ın en güncel çipseti A15 Bionic kullanılıyor.

Aslında bu sonuç pek de büyük bir sürpriz değil. Zira geçtiğimiz aralık ayında da Snapdragon 8 Gen 1 ile A 15 Bionic çipset, testlerde karşı karşıya gelmişti ve ipi göğüsleyen Apple olmuştu.

Aşağıdaki tabloda, Galaxy S22 serisi, iPhone 13 Pro Max ve Google Pixel 6’nın yer aldığı performans tablosuna göz atabilirsiniz. En yüksek puanın en iyiyi yansıttığını da belirtelim. Görüleceği üzere iPhone 13 Pro Max, rakiplerine önemli farklar atmış.

Yine de, pek çok kullanıcı için benchmark testlerinin çok da önemi yok. Çoğu kullanıcı, ne kadar gelişmiş telefon satın alırsa alsın, genellikle kullandığı uygulamalar aynı oluyor ve bu da ekstra güç gereksinimi uyandırmadığı için kullanıcı adına pek anlam ifade etmiyor.

Samsung Galaxy S22 mi Daha Güçlü, Yoksa iPhone 13 Pro Max mi? İşte Sonuç!

Galaxy S22 Ultra, şimdiye kadar hazırlanmış en iyi Galaxy S olarak ön plana çıkıyor

Galaxy S22, yeni serinin başlangıç seviye modeli. 6.1 inç değerde FHD+ ekranı, Dinamik AMOLED 2X teknolojisi üzerine inşa edilmiş. Yalnızca 168 gram ağırlıktaki telefon, arka tarafta üçlü kamera sistemine sahip.

Galaxy S22+, aynı ekran teknolojisini kullanıyor, ama daha büyük bir ekran boyutuna sahip; 6.6 inç. Bu cihaz, 8GB RAM ve 256GB depolama değerlerine sahip. Kamera sistemi, S22 ile aynı ve pil tarafında da 4500mAh kapasite sunabiliyor.

Galaxy S22 Ultra ise, Galaxy serisinde şimdiye dek hazırlanmış en iyi model olarak gösteriliyor. 6.8 inç değerdeki Dinamik Amoled X2 ekranı, 1750nit değerde parlaklık sunabiliyor, ki bu gerçekten çok etkileyici bir değer.

108MP geniş açılı kamera, 4nm üretilmiş işlemci ve 45w kablolu şarj destekli 5000mAh pili bulunan ürün, aynı zamanda gelişmiş S PEN ile gelişmiş yazma ve çizim deneyimleri de sunabiliyor.

İlgili Haberler

>> Mercedes Telefon İster Misiniz? Xiaomi ile Mercedes Güçlerini Birleştirdi: Redmi K50 Gaming Edition