Samsung Galaxy S22 Serisi Şarj Hızı İle Hayal Kırıklığı Yarattı!

Galaxy S22

Samsung Galaxy S22 serisi rakiplerinden daha yavaş şarj olacak. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

İyi bir akıllı telefonda tercih edilen en büyük özelliklerden biri söz konusu modelin hızlı şarj olması. Çoğunlukla orta segment modellerde en az 67 watt’lık hızlı şarj desteği söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Xiaomi ve Oppo gibi Çinli üreticiler orta segment modellerinde bile hızlı şarj desteği ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Samsung ise amiral gemisi serisinde hızlı şarj konusunda sınıfta kalabilir. Ortaya çıkan ilk detaylara göre Samsung Galaxy S22 serisi rakiplerinden daha yavaş şarj olacak. Fakat bu durum Galaxy S22 serisinin pil ömrünü uzun tutmak adına alınmış bir karar olabilir. İşte yakında tanıtılması beklenen yeni modeller hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy S22 Serisi Şarj Hızı İle Hayal Kırıklığı Yarattı!

Zaten geçtiğimiz haftalarda Samsung Galaxy S22 serisi ile karşımıza çıkacak tüm modeller hakkında birçok ayrıntı ortaya çıkmıştı. Fakat yeni modellerin hızlı şarj desteği hakkında ortaya çıkan bir detay bulunmuyordu. Geçtiğimiz günlerde Çin’in sertifikasyon kuruluşlarında ortaya çıkan Galaxy S22 serisi modelleri hakkında ortaya çıkan ilk detayları incelediğimizde Galaxy S22 serisi ile birlikte gelecek olan modellerin 45 watt’lık hızlı şarj desteğine sahip olduğunu görmekteyiz. Bu da rakiplerine göre önemli bir dezavantaja sahip olmasını sağlayacaktır.

Galaxy S22

Tabii ki 45 watt’lık şarj cihazının, söz konusu modellerinin batarya ömrünü daha da uzun tutmak adına alınmış bir karar olabileceğini söyleyebiliriz. Ama her ne kadar batarya ömrünü uzun tutmak için düşük bir şarj teknolojisi kullanılmış olsa da, artık kullanıcıların çok hızlı şarj olan telefonlar talep ettiğini görmekteyiz. Bu yüzden Samsung Gala­xy S22 serisinin tercih edilme konusunda sınıfta kalabildiğini söyleyebiliriz.

Bununla beraber yeni modellerin pil kapasitesi de belli oldu. Samsung Galaxy S22 modeli 3700 mAh’lik bir batarya ile karşımıza çıkacak. S22 Plus 4500 mAh bir batarya ile karşımıza çıkacak. Aynı zamanda serinin en pahalı modeli olarak karşımıza çıkacak olan Galaxy S22 Ultra ise 5000 mAh’lik batarya ile sunuluyor.

Önümüzdeki günlerde yeni modeller hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 11T 256 GB İnceleme. Xiaomi’nin Yeni Amiral Gemisi Hakkında Tüm Detaylar Bu Videoda!

>> Xiaomi 11T 256 GB İnceleme. Xiaomi’nin Yeni Amiral Gemisi Hakkında Tüm Detaylar Bu Videoda!