Samsung Galaxy S23 FE Bekleyenlere Kötü Haber!

Galaxy S23 FE

Samsung Galaxy S23 FE bekleyenlere kötü haber geldi. 2023 yılında S23 FE modeli tanıtılmayabilir. İşte ortaya çıkan tüm sızıntılar.

Bildiğiz üzere Samsung, son yıllarda Samsung Galaxy S serisi ile sunduğu modellere yeni bir üye daha ekledi. Serinin FE sürümü olarak bilinen Fan Edition modeli, S serisinde karşımıza çıkıyor. Bu modelin S serisinin en uygun fiyatlı modeli olarak karşımıza çıktığını belirtelim. İlk olarak S20 modelinde karşımıza çıkan S20 FE modeli, kullanıcıların istekleri doğrultusunda karşımıza çıkan özelliklere sahipti. Daha sonrasında ise serinin sonraki modeli olan Galaxy S22’de FE modeli karşımıza çıkmamıştı. Bunun en temel sebebi olarak çip sıkıntılarını gösterebiliriz.

Samsung’un Galaxy S serisinden ayarlar sonra tanıttığı Fan Edition olarak adlandırılan FE modellerinin bir hayli ilgi gördüğünü biliyoruz. Samsung Galaxy S23 FE modelinin de bu yıl geleceğine dair birçok söylenti bulunuyordu. Çünkü Galaxy A serisine ait A74 modelinde karşımıza çıkan üst düzey özelliklerden vazgeçilerek 15 Mart tarihinde seriye ait yalnızca en güçlü model olarak A54 modelini tanıtılacağını sızdırılan belgelerde görmüştük. Muhtemelen bu durumun maliyeti kısmak adına üst segment özellikleri taşıyan bir model olarak FE serisinin devam ettirilmek için olduğunu düşünüyoruz. Tabii ki henüz belirsiz bir durum olduğunu yani Galaxy A74 modelinin de gelebileceğini belirtelim.

Samsung Galaxy S23 FE Bekleyenlere Kötü Haber!

Tahminimizce S23 FE modelinin devam edileceği gözüküyordu. Fakat güvenilir bir kaynak tarafından paylaşılan bilgilere göre Galaxy S23 FE modeli 2023 yılında gelmeyebilir. Tabii ki ne olup bittiği belli olmasa da 2024 yılında eskimiş FE modelinin geleceği de muhtemel. Fakat genel olarak baktığımızda Galaxy S23 serisi tasarımına sahip bir modelin 2024 yılında gelecek olması da kullanıcıları üzecektir. Bu yüzden Samsung, eğer Fan Edition serisine ait bir akıllı telefon sunmak istiyorsa, bunu bir an önce piyasaya sürmelidir. Ki uygun fiyatlı akıllı telefon modeline ulaşmak isteyen kullanıcının bu kadar hoş ve güzel bir tasarıma sahip bir akıllı telefon serisine geç ulaşmamasını sağlamalıdır.

Tabii ki 2023 yılında söz konusu modelinin tanıtılmayacağı, yalnızca iddiadan ibarettir. Olur da 2023 yılında tanıtılmadığı takdirde, serinin tozlu raflara kalktığını düşünmeyin, geç de olsa S23 FE modeli gelecektir. Önümüzdeki günlerde S23 FE modeli hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Apple HomePod mu Geliyor? İşte Detaylar!