Samsung Galaxy S23 Ön Kamerası İle Fark Yaratacak!

Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 modellerinin yüksek çözünürlüklü ön kamera ile geleceği ortaya çıktı. İşte yeni model hakkında sızıntılar.

Samsung’un ISOCELL lensleri, üstün teknolojiler kullanarak, minimum kamera çıkıntısı ile maksimum performansı sunmayı amaçlıyor. Öyle ki Samsung tarafından, ileride insan gözü ile aynı kaliteye sahip lensler üretebileceklerini duyurdu. Fakat şu anlık 100 MP ve 200 MP‘lik lensler gündemde. Yakın zamanda Samsung’un ISOCELL lensleri ile alakaları yapılan açıklamalarda, Samsung için 200 MP’lik kameralı akıllı telefonların hayal olmadığına, yakında tanıtılacak olan Samsung modellerinde 200 MP daha daha yüksek çözünürlüğe sahip kameraların karşımıza çıkacağına dair açıklamalar yapılmıştı. Sonunda aylar öncesine karşımıza çıkan sızıntıları kanıtlayacak nitelikte haberler ortaya çıktı. İddialara göre Samsung’un Galaxy S23 modelinde, ISOCELL HP1 lensi kullanılabilir. Yakında tanıtılması beklenen bu lensin ise 200 MP çözünürlüğüne sahip olması bekleniyor.

Bununla beraber söz konusu serinin ön kamera tarafında da yüksek çözünürlüklü lens ile geleceği iddia edildi. Genellikle Samsung Galaxy S serisi modellerinde görmeye alışık olmadığımız, yüksek çözünürlüklü ön kamera, serinin yeni modelinde bizleri karşılayabilir. İşte önümüzdeki aylarda sunulması beklenen Samsung Galaxy S23 serisinin en güçlü üyesi olarak tanıtılacak S23 Ultra modeli hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Samsung Galaxy S23 Ön Kamerası İle Fark Yaratacak!

Galaxy S23

2019’da piyasaya sürülen Galaxy S10 modelinde, serinin önceki modeli olan S9’a kıyasla, 2 MP daha fazla olan 10 MP‘lik ön kamera kullanılıyordu. Sonraki yıllarda piyasaya sürülen modellerde 10 MP‘lik lensler devam etti. Serinin Ultra modeli hariç, bu yıla kadar piyasaya sürülen tüm S serisi modellerinde 10 MP çözünürlüklü lens, yıllar içerisinde kalite tarafında değişse de, çözünürlük tarafında aynı kaldı. Fakat iddialara göre Galaxy S23 ve Galaxy S23+ modellerinde 12 MP ön kamera bulunacak.

Fakat bu kameranın, ekran altı kamera teknolojisi ile mi geleceği, yoksa delikli ekran tasarımı ile mi geleceği henüz belirsiz. Zaten 12 MP söylentisinin de yalnızca iddiadan ibaret olduğunu belirtelim. Önümüzdeki günlerde Samsung’un Galaxy S23 serisi hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> MIUI 13.5 Alacak Cihazlar Kesinleşti

>> Motorola Tablet Hakkında İlk Ayrıntılar Ortaya Çıktı