Samsung Galaxy S23 Özel Bir İşlemci İle Gelecek!

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 serisinin özel bir işlemci ile geleceği iddia edildi. Bu işlemcinin rakiplerinden çok daha güçlü olması bekleniyor.

Bildiğiniz üzere önümüzdeki günlerde Samsung Galaxy S23 serisi ile birlikle 3 farklı model piyasaya sürülecek. Bu modeller, Samsung Galaxy S23, S23+ ve S23 Ultra modelleri olacak. Ayrıca söz konusu modellerin tasarım ayrıntıları, teknik özellikleri sızdırılmış durumda. Bununla beraber teknik tarafta Galaxy S23 serisinin, aynı işlemciyi kullanan rakiplerinden daha avantajlı olacağına dair de sızıntılar mevcut. İşte önümüzdeki günlerde Türkiye’ye de giriş yapması beklenen Samsung’un yeni amiral gemisi sesi hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy S23 Özel Bir İşlemci İle Gelecek!

Samsung Galaxy S23 serisinin, uzun süredir Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile geleceğini zaten biliyorduk. Bir dönemi söz konusu serinin Exynos imzalı bir işlemci kullanacağına daire sızıntılar mevcuttu. Sonradan tüm pazarlarda Qualcomm yapımı işlemcilerin karşımıza çıkacağı kesinleşti. Aynı zamanda benzer dönemlerde de satışa sunulacak olan Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip olan modellere göre daha güçlü bir S23 serisi gececiği iddia ediliyor.

Samsung Galaxy S23

İddialara göre Qualcomm ve Samsung’un işbirliği çerçevesinde Samsung Galaxy S23 serisinde kullanılacak olan işlemci, pazardaki diğer aynı işlemciye sahip olacak olan modellere göre daha güçlü olacak. Özelleştirilmiş işlemci, hız aşırtmalı olacak ve rakiplerine göre üstünlük sağlayacak. Android camiasında amiral gemisi işlemcilerin en güçlüsünün, Qualcomm imzası taşıyan yonga setleri olduğunu biliyoruz. Bu yüzden Samsung, neredeyse bir yıl boyunca piyasanın en güçlü telefonları ile liderliğini korumaya devam edecek. Çünkü piyasadaki diğer modellerin, hız aşırtmalı olmayan yonga setini kullanacağını söyleyebiliriz.

Snapdragon For Galaxy logosu ile sızdırılan yeni işlemci, piyasadaki modellere göre üstünlük sağlamaya önümüzdeki yıllarda da devam edecek. İddia edilen belgelere göre bu anlaşma Samsung’un Galaxy S24 serisinde de geçerli olacak. Yani Samsung tarafından 2024 yılında piyasa sürülecek olan Galaxy S24 serilerinde de yine piyasadaki modellerden daha güçlü ve hız aşırtmalı bir işlemci yer alacak. Bu da Samsung’un Android modeller arasındaki üstünlüğünü bir kez daha kanıtlamış olacak.

İlgili Haberler

>> Galaxy S23’te Hangi Ekran Koruma Teknolojisi Olacak?