Samsung Galaxy S23 Ultra Modelinden Beklenmedik Hata!

Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra kullanıcıları kamera tarafında beklenmedik bir hata ile karşılaştı. İşte kısa süre sonra çözülmesi beklenen sorun.

Samsung’un Galaxy S23 serisi 1 Şubat tarihinde Türkiye dahil birçok ülkede aynı anda kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Türkiye fiyatı her ne kadar dudak uçuklatıcı seviyede olsa da performans tarafında Android piyasasının en güçlü modelleri olduğunu söyleyebiliriz. Samsung Galaxy S23 modeli 26.000₺, S23+ modeli 33.000₺ ve S23 Ultra modelinin 49.000₺’lik fiyat etiketleri ile karşımıza çıktığını ekleyelim. Fiyat tarafına baktığımız zaman S23 serisi, piyasanın en kusursuz akıllı telefonu olmayı hedefliyordu. Fakat piyasaya sürülmesinden üstünden 2 hafta geçmesine rağmen hala ufak tefek sıkıntılar ve eksiklikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Samsung Galaxy S23 Ultra modelinin en çok iddialı olduğu kısım olarak kamera tarafında, video performansında önemli bir düşüş söz konusu. Her ne kadar yazılımsal bir sorun olarak karşımıza çıksa da serinin Ultra modelinin OIS ismi verilen optik imaj sabitleyici özelliğinde önemli bir sorun yer alıyor. Bu sorun sebebiyle S23 Ultra modelinin video performansı konusunda beklenmedik titremeler yer alıyor.

Samsung Galaxy S23 Ultra Modelinden Beklenmedik Hata!

Samsung Galaxy S23 Ultra  modelinin video modunda telefonun ultra görüntü sabitleyici özelliğinin çalışmamasına sebep olarak yazılımsal bir hata gündeme geldi. S23 kamerasını bozan garip sabitleme hatası yer alıyor. Ultra modelinin harika bir kamera kurulumu olduğunu biliyoruz. Kullanıcılara önemli ölçüde başarı vadeden model, sevenlerini hayal kırıklığına uğrattı. OIS (Optik Görüntü Sabitleme), telefonun önceki modelinden önemli ölçüde iyi, fakat yazılımsal sorunlar mevcut. Yeni hata Bu, zayıf sabitleme nedeniyle videonun titrek görünmesine neden oluyor.

Galaxy S23 Ultra

Bu, portre modunda daha az fark edilir, ancak fotoğraflarda görünür ve bazen tam tersi oluyor. Sabitleme, video modunda iyi görünüyor. Ancak fotoğraf modunda böyle bir sorun yaşanmıyor. Kamerayı sıfırlamak yardımcı oluyor gibi görünüyor, ancak kamera uygulamasını kapatıp açtığınızda sorun yeniden ortaya çıkıyor. Ayrıca, bulanıklığı ve gürültü seviyelerini en aza indirmek için OIS’nin en iyi durumda olması gereken düşük ışıkta veya gece çekimlerinde en yaygın olduğu görülüyor.

İlgili Haberler

>> Evim Yuvan Olsun! Düşük Fiyata ya da Ücretsiz Kiralık Ev Kampanyası!