Samsung Galaxy S23 Ultra Pilini Değiştirmek Kolay ve Ucuz mu?

Galaxy S23 Ultra

Samsung’un yeni amiral gemisi modellerinden Galaxy S23 Ultra’nın parçaları söküldü! Ürün, 5000mAh değerde pile sahip. Bu zaten biliniyor. Peki pili kolayca çıkarıp takabilir miyiz?

Son yıllarda üretilen akıllı telefonlar, genellikle çıkarılabilir pil özelliğini kullanıcılara sunmuyor. Bu da aslında bazılarımız için üzücü bir detay. “Neden?” derseniz…

Diyelim ki telefonunuzu birkaç sene kullandınız ve pil performansında ciddi düşüşlere tanıklık ediyorsunuz. Öte yandan telefonun diğer özelliklerinden memnunsunuz ve yeni bir telefona geçiş yapmak istemiyorsunuz. Zira bu ciddi bir masraf anlamını taşıyor. Peki ne olacak?

Samsung Galaxy S23 Ultra Pilini Değiştirmek Kolay ve Ucuz mu?

Bu gibi durumlarda, sorunlu görülen özellik, yani sadece pil değişimine yönelik bir hamle yapılarak mevcut telefonun birkaç yıl daha kullanımı mümkün olabilir. Böylece az para ödeyerek önemli bir sorunu ortadan kaldırmış oluyorsunuz.

“Peki bu tip işlemleri herkes yapabilir mi?” derseniz, hayır. İşte bu yüzden pilin çıkarılabilir ve değiştirilebilir olması önemliydi ya zaten…

Yine de günümüzde, bazı telefonların arka panelini açmak ve pillerini değiştirmek nispeten kolay. Bunlara en güncel örneklerden bir tanesi olarak da Samsung’un amiral gemisi modellerinden Galaxy S23 Ultra’yı verebiliriz. Ürün, 5000mAh değerde pile sahip ve hızlı şarj özelliği de sunuyor.

Galaxy S23 Ultra’nın pili kolaylıkla çıkarılabiliyor

YouTube’daki JerryRigEverything kanalı, genellikle akıllı telefonlar üzerine içerikler yapan bir kanal. Cihazların sökülüp tekrar montajlanma süreçlerinin kolay olup olmadığını araştırıyor ve takipçilerine önerilerde bulunuyor.

JerryRigEverything’e göre Galaxy S23 Ultra’nın arka paneli kolaylıkla açılabiliyor. Hatta açmak için bir uzman olmanıza da gerek yok. Tabii burada cam arka panelin tercih edilmemiş olması önemli bir nokta. Zira öyle olsaydı, uzman olmayan pek çok kişi bu paneli açmaya çalışırken kırabilirdi.

Kanal, telefonun pilinin kolaylıkla çıkarılabildiğini ve çıkarmak için ekstrem gereçlere ihtiyaç olmadığını bildiriyor. İşin en güzel tarafı ise, pili değiştirmek istediğinizde, 30 dolar civarı bir ödeme yapmanız yeterli olabiliyor. Tabii cihazınızın garantisi devam ediyorsa, resmi servisle iletişime geçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

İlgili Haberler

>> iPhone’lardan Nefret Etmek İçin 3 Neden? Siz Ne Dersiniz?