Ve Hogwarts Legacy’nin Saltanatına Bir Tekme ve Bir Yumrukla Son Verildi!

Ve Hogwarts Legacy’nin haftalardır Birleşik Krallık’ta sürdürdüğü saltanatı sona erdi! Visual Concepts tarafından geliştirilen ve 17 Mart itibarıyla satışa sunulan Amerikan güreşi oyunu WWE 2K23, fiziki satışlarda zirvenin yeni sahibi oldu!

Warner Bros. Games’in milyonlar satan aksiyon RPG oyunu Hogwarts Legacy, çıktığı günden bu yana Birleşik Krallık’taki liderliğini sürdürüyordu. Kolay değil, neredeyse 1 ayı aşkın süreden söz ediyoruz ve nihayet zirveyi yeni bir oyun devraldı: WWE 2K23!

Ve Hogwarts Legacy'nin Saltanatına Bir Tekme ve Bir Yumrukla Son Verildi!

Zirvede artık Hogwarts Legacy değil, WWE 2K23 var! 18 Mart ile sona eren haftada Birleşik Krallık’ta en çok satılan kutulu oyunlar şöyle:

1. WWE 2K23
2. Hogwarts Legacy
3. FIFA 23
4. Mario Kart 8 Deluxe
5. Metroid Prime Remastered
6. God of War: Ragnarok
7. Minecraft: Switch Edition
8. Call of Duty: Modern Warfare 2
9. Super Mario Odyssey
10. Animal Crossing: New Horizons

Hogwarts Legacy hakkında merak edilen bazı sorular ve cevapları

– Oynamadan önce, kitapları okumam ve filmleri izlemem gerekir mi?

Oyun, daha önce hazırlanan eserlerle güçlü bağlantılar içermiyor, ama yine de bu büyülü dünyayı daha iyi anlayabilmeniz için ve bu süreci kısa tutmak için en azından filmlerini izlemenizde yarar var.

– Oyunda Harry Potter ve diğer tanınmış karakterler var mı?

Hayır, yok. Oyun, Harry Potter’ın hikâyesinin anlatıldığı dönemin yaklaşık 100 yıl öncesinde, farklı bir karakteri anlatıyor, farklı bir dönemi işliyor.

– Hogwarts Legacy’de hangi oyun motoru kullanılıyor?

Unreal Engine 4 kullanılıyor. Genel olarak başarılı görsellerle karşılaşabilirsiniz. Yine de PC tarafında zaman zaman ufak tefek hatalarla, performans sorunlarıyla karşılaşabiliyorsunuz.

– Oyunda Quidditch maçları var mı?

Hayır, yok. Önümüzdeki dönemde sırf bu maçlara yönelik bir DLC paketinin hazırlanabileceği konuşuluyor. Yine de oyunda pek çok heyecanlı yarışa katılabileceğinizi belirtelim.

– Oyun, kaç saatlik deneyim sunuyor? Multiplayer var mı?

Hogwarts Legacy’nin senaryo modunu tamamlayabilmek için en az 35 saatlik bir sürece ihtiyacınız var. Etrafı gezer ve yan görevleri de yaparsanız, bu kez 70 saatlik doyurucu bir serüven sizi bekliyor. Kısacası haftalar boyunca bu oyunla vakit geçirebilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S23 Ultra Pilini Değiştirmek Kolay ve Ucuz mu?