Samsung Galaxy S24 Özel Yapım Bir İşlemci İle Gelecek!

Samsung Galaxy S24

Samsung Galaxy S24, Qualcomm tarafından geliştirilen özle bir işlemci ile gelecek. İşte Galaxy S24 hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Geçtiğimiz aylarda karşımıza çıkan Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 8 Gen 2 yongasının, Android camiasını en güçlü işlemcisi olduğunu biliyoruz. Hatta söz konusu işlemcinin ülkemizdeki ilk örnekleri ise Galaxy S23 serisinden geldi. Galaxy S23 serisinde kullanılan 8 Gen 2 yonga setinin, hız aşırtmalı özel bir versiyon olduğunu belirtelim. Yani şuanda piyasada hali hazırda satılan Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip olan akıllı telefonlardan daha da güçlü çekirdek hızına sahip olan modeller ile karşımıza çıktı Samsung, Galaxy S23 serisi, piyasanın en güçlü işlemcisi ile karşımıza çıkarken, gözler bu sefer de Galaxy S24 serisi ile gelmesi beklenen Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine çevrildi.

Samsung Galaxy S24 Özel Yapım Bir İşlemci İle Gelecek!

Bir süredir Samsung ile Qualcomm arasında yapılan iş birliğinin ne kadar süreceği konuşuluyordu. Çünkü Samsung Galaxy S23 serisi ile daha da güçlü haliyle karşımıza çıkan Galaxy S23 serisi, kullanıcıların bir hayli ilgisini çekmeyi başarmıştı. İlgili olduğumuz konu ise, Samsung’un S24 serisi için de Qualcomm ile arasında iş birliği olup olmadığıydı. Bazı iddialara göre Samsung Galaxy S24 serisi ile gelmesi beklenen Qualcomm yapımı Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisi, yine özel yapım olacak. Yani hız aşırtmalı versiyonunu göreceğiz. Bu da demek oluyor ki, önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülecek olan Samsung Galaxy S serisi modelleri hız aşırtmalı işlemciler ile karşımıza çıkmaya devam edecek.

Samsung Galaxy S24

Ortaya çıkan belgelere göre iki farklı işlemci saat hızına sahip 8 Gen 3 yonga seti ortaya çıkmış durumda. Hızlı olan varyantının Galaxy S24 serisi ile birlikte sunulacağına dair iddialar mevcut. Bir diğer model ise, diğer markaların amiral gemisi modellerinde kullanılacak olan standart versiyon olarak karşımıza çıkıyor. Sizce Samsung’un Qualcomm ile yaptığı bu  anlaşma neticesinde Galaxy S serisinin başarısı artabilecek mi? Önümüzdeki günlerde Samsung Galaxy S24 serisi hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Yeni Doom Duyuruldu: Mighty Doom! İşte Videosu Ve Çıkış Tarihi!