Samsung Galaxy Tab S6 Lite Bu Fiyata Çok İlgi Görecek!

Galaxy Tab S6 Lite

Samsung Galaxy Tab S6 Lite modeli piyasaya sürüldü. İşte serinin uygun fiyatlı tabletinin sunduğu özellikler ve sahip olduğu fiyat.

Son zamanlarda tabletlere olan ilgi bir hayli artmış durumda. Bu durumun en büyük sebebinin ise, 2019’un sonlarında Dünya’yı etkisi altına alan pandemi. Çünkü pandemi sebebiyle bütün okullar ve çoğu iş yeri uzaktan eğitim ve çalışma sürecine geçti. Çoğu insan, en başlarda bu sürecin geçici olduğunu düşünerek, kısa süreli idare edecek tabletler talep etmeye başladı. Ayrıca dizüstü bilgisayara fazla para vermek istemeyen vatandaşlar da tabletlere yöneldi. Pandemi etkisinin devam ettiği dünyada hala tabletlere olan talebin devam ettiğini söyleyebiliriz.

Samsung ise, hem günlük kullanımda hem de oyun konusunda iyi iş çıkartacak bir tablet ile karşımıza çıktı. Samsung’un, tablet piyasasında ilgi gören Galaxy Tab serisi modellerinin ilgi gördüğünü biliyoruz. Yakın zamanda piyasaya sürülen yeni model ise, hem tasarım ve performans anlamında beklentileri karşılayacak bir model olarak karşımıza çıkarken, hem de bu performansı uygun fiyattan sunuyor. İşte ülkemize de giriş yapması beklenen yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

Galaxy Tab S6 Lite

Samsung Galaxy Tab S6 Lite Bu Fiyata Çok İlgi Görecek!

Galaxy Tab S6 Lite

2020 yılında piyasaya sürülen Tab S6 Lite modelinin, 2022 versiyonu, Samsung tarafından piyasaya sürüldü. Serinin 2020 versiyonu ile kıyasladığımızda, iki önemli teknik detay kullanıcıların karşınıza çıkıyor. İlk fark, 2020 modelinde Android 10 ile sunulan modelin, bu yıl Android 12 sürümü ile geliyor olması. Bunun dışında serinin 2020 modelinde, 10 nm üretim sürecinden geçen Exynos 9611 işlemcisi bulunuyordu. Serinin yeni modelinde ise 8 nm üretim sürecinden geçen, genellikle performans odaklı telefonlarda görmeye alışık olduğumuz Snapdragon 720G yongası ile sunuluyor. Bu işlemcinin, 8 nm üretim sürecinden geçiyor olması da, piyasadaki diğer tabletlere karşı önemli bir avantaj sağlamasına neden olmuş.

Galaxy Tab S6 Lite

Cihaz, ilk olarak İtalya’da 400€’luk bir fiyat etiketi ile sunuluyor. Samsung Galaxy Tab S6 Lite modelinin 2022 versiyonunun Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz belli değil. Önümüzdeki günlerde yeni modelin Türkiye ihtimali üzerine daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 12 Serisi Türkiye’de Satışa Sunuldu!

>> Google Pixel 6a Resmen Tanıtıldı! İşte Özellikler ve Fiyat!