Samsung Galaxy Watch 5 Ateş Ölçebilecek: İşte Detaylar!

Galaxy Watch 5

Samsung’un yeni akıllı saat modeli Galaxy Watch 5 modeli, ateş ölçebilecek. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan ilk ayrıntılar.

.

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında piyasaya sürülen Galaxy Watch 4 modeli, yepyeni özellikler ile karşımıza çıkmıştı. Piyasada üst segment olarak satışa sunulan akıllı saat modellerinde kullanıcıların en çok aradığı özelliklerinden biri ise EKG olmuştu. Fakat Samsung Galaxy Watch 4 modeli her ne kadar EKG özelliği sunuyor olsa da, ülkemizde henüz kullanılamıyordu. En büyük rakibi olarak görülen Apple Watch Series 7 modelinde ise söz konusu EKG özelliğinin çalıştığını görmekteydik. Bu yüzden Samsung Galaxy Watch 4, sevenleri bir tık hayal kırıklığına uğramıştı. Fakat yakında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy Watch 5 modeli, çarpıcı bir özellik ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Ortaya çıkan ilk sızıntılara baktığımızda, yeni saatin ateş ölçmesinin mümkün olacağı iddia edildi. İşte sızıntılar.

Samsung Galaxy Watch 5 Ateş Ölçebilecek: İşte Detaylar!

Galaxy Watch 5

Geçtiğimiz hafta düzenlenen MWC2022 etkinliğinde akıllı saat tarafında önemli gelişmeler yaşanmıştı. Huawei tarafından geliştirilen akıllı saatin kullanıcıların ilgisini çeken özelliği ise tansiyon ölçmesi olmuştu. Akıllı saat tarafında bu kadar farklı özelliklerin yavaş yavaş geliyor olması bu sektörün ileride önemli derecede gelişeceğine önemli bir işaret. Çünkü Galaxy Watch 5 modeli hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İçerisinde yerleşik bir termometreye sahip olması beklenen yeni model vücut ısısını ölçebilecek.

Zaten geçtiğimiz yıllarda yerleşik bir termometre ile karşımıza çıkan akıllı saatler bulunuyordu. Fakat çevredeki hava şartlarına göre cilt sıcaklığı önemli derecede değişkenlik gösterebiliyordu. İddialara göre Samsung’un önümüzdeki Ağustos ayında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy Watch 5 modelinde bu sorun çözüldü. Bununla beraber geçtiğimiz aylarda Samsung tarafından yeni Buds serisinde de böyle bir özelliğin olacağı bildirilmişti.

Yani kullanıcılara sunulan sunulan Galaxy Buds kablosuz kulaklık serisinde, kulak zarının sıcaklığını ölçebilmek için kızılötesi sensör bulunuyordu. Muhtemelen önümüzdeki yıl piyasaya sürülen akıllı saat ve kulaklıklarda artık vücut ısısını ölçmek ve bazı sağlık verilerinin takip edebilmek için ölçümler yapacak teknolojiler kullanılacaktır. Önümüzdeki günlerde Galaxy Watch 5 serisi ile sunulacak olan özellikler hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Realme, Yeni Kablosuz Kulaklık ve Yeni Akıllı Saatini Tanıttı!

. . . . .