Poco F4 ve F4 Pro Modelleri İlk Detaylar Belli Oldu: Orta Segment Canavarları!

Poco F4

Poco F4 ve F4 Pro modelleri hakkında ilk sızıntılar gerçekleşti. İşte yeni modeller hakkında ortaya çıkan ilk ayrıntılar.

Poco F serisi genellikle orta segmentin üst basamaklarına hitap eden modeller olarak karşımıza çıkıyordu. Hem de bu modellerin piyasaya göre biraz daha uygun fiyata satılıyor olması F serisi modelleri tercih edilmesindeki en büyük etken oldu diyebiliriz. Ülkemizde fiyat performans odaklı modellere olan ilgi fazla olduğu için tercih edilen modeller arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Öyle ki Poco F3 ve F3 Pro modelleri, ülkemizde en çok satılan Poco modelleri arasında yer almayı başardı. Yakında piyasaya sürülmesi beklenen Poco F4 ve F4 Pro modeli hakkında bazı teknik detaylar belli oldu. Henüz tasarımı hakkında ortaya çıkan bir görsel bulunmasa da bazı özellikleri hakkında fikir sahibi olacağımızı söyleyebiliriz. İşte yeni modeller hakkında ortaya çıkanlar.

Poco F4 ve F4 Pro Modelleri İlk Detaylar Belli Oldu: Orta Segment Canavarları!

Poco F4

Cihazın henüz tasarımı hakkında ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Fakat bazı iddialar, yeni modelin, serinin önceki modellerine benzer bir dizayna sahip olacağını iddia ediyor. Bazı sertifikasyon kuruluşlarında ortaya çıkan ilk detayları incelediğimizde F4 modelinde 4400 mAh’lik bir pilin karşımıza çıktığını görmekteyiz. Serinin önceki modeli olan F3 modeline baktığımızda ise 4520 mAh’lik pil kapasitesi bizleri karşılıyordu. Serinin yeni modelinde bu batarya kapasitesinin biraz daha düşürüldüğünü söyleyebiliriz. F4 Pro modelinin batarya kapasitesi hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Fakat 4400 mAh bir bataryaya sahip olacağı iddia ediliyor.

İşlemci tarafına baktığımızda ise Poco F4 modelinde Qualcomm imzalı Snapdragon 870 yongasını kullanması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen F3 modelinde de yine aynı işlemci kullanılmıştı. Bununla birlikte yeni modelin kamera tarafında önemli iyileştirmelere sahip olacağı da söylentiler arasında bulunuyor. Serinin Pro modelinde karşımıza çıkacak işlemci ise MediaTek imzalı Dimensity 9000 yongası. Bu yonganın da yine orta segmentin üst basamaklarında karşımıza çıkan modeller de sıklıkla kullanılan bir işlemci olduğunu söyleyebiliriz. Bazı kaynaklar yeni modelin Redmi K50 serisine çok benzeyen bir tasarıma sahip olacağını iddia ediyor. Önümüzdeki günlerde yeni modelin fiyatı, aynı zamanda Türkiye ihtimali hakkında yeni sızıntılar gerçekleşecektir.

İlgili Haberler

>> Realme, Yeni Kablosuz Kulaklık ve Yeni Akıllı Saatini Tanıttı!