Samsung, Galaxy Z Flip 3 modelini uygun fiyata sunmayı hedefliyor

Galaxy Z Flip 3

Samsung’un Galaxy Z Flip 3 modelinin, diğer katlanabilir modellerden daha uygun piyasaya sürülebileceğine dair belgeler ortaya çıktı.

Son zamanlarda katlanabilir modellere olan ilgi bir hayli artmakta. Yalnızca katlanabilir değil, uzayabilir, sarılabilir, bükülebilir vb. her türlü farklı tasarımlara insanlar ilgi duymaya başladı. Bazıları bu durumu, insanların artık hep aynı tasarıma sahip telefonları görmekten sıkıldığı için olarak yorumlasa da, bazıları ise büyüyen telefon ekranlarına bir çözüm için böyle bir teknoloji ihtiyacı olduğunu iddia ediyorlar. Özellikle büyük ekran hazzını yaşamak isteyen fakat daha küçük bir tasarım arayanlar için bu tarz tasarımlar tercih ediliyor.

Galaxy Z Flip 3, uygun fiyata sahip olacak

Samsung Electronics başkanı TM Roh, bu durumun farkında olduğu için, her bütçeye uygun katlanabilir modeller piyasaya süreceğini açıkladı. Her ne kadar Z Fold 3 modeli, beklenilenden çok daha yüksek fiyat etiketine sahip olsa da, Z Flip serisinde fiyatı düşük tuttuklarını ve daha da düşük tutacaklarını da ekledi. Bu yüzden Samsung’dan önümüzdeki aylarda Z Flip serisinin haricinde daha uygun fiyata satılacak yeni katlanabilir tasarımlar da görmek muhtemel.

Paylaşılan bir rapora göre, Samsung’un 5G desteğine sahip katlanabilir modeli Galaxy Z Flip, diğer katlanabilir modellere göre önemli derecede bir düşük fiyata sahip olacak kadar düşük bir yonga seti kullanıyor. Samsung, katlanabilir modellerdeki artan maliyeti düşürmek için daha düşük işlemciler kullanacak gibi görünüyor.

Galaxy Z Flip 3

SM-F720F model numarası ile ortaya çıkan Galaxy Z Flip modelinde, iddialara göre model numarasında ”B” harfi bulunmadığı için 5G desteği olmayacağı öne sürüldü. Aynı telefon modelinin 4G ve 5G versiyonlarına sahip olması da muhtemel.

Ülkemizde katlanabilir modellere olan ilgi, henüz yurt dışı kadar değil. Bunun sebebinin ise fiyatlar olduğu düşünülüyor. Özellikle katlanabilir modellerin sahip olduğu uçuk fiyatlar, tercih etmememizdeki en büyük etken oluyor. Maliyetin düşürülerek uygun fiyatlı katlanabilir modeller üretme amacıyla hareket eden Samsung, diğer ülkelerin ilgisini çekebilecek kadar fiyatı düşük tutabilecek mi merak konusu.

İlgili Haberler

>> Samsung Android 11 alacak telefonları açıkladı

>> Samsung telefon satış rakamları bu yıl düşüşte. 9 yıl sonra ilk kez!