Samsung Galaxy Z Flip 3, teknik özellikleri sızdırıldı: Canavar geliyor!

samsung z flip

Samsung2un katlanabilir telefonu Samsung Galaxy Z Flip 3, teknik özellikleri ile ortaya çıktı. İşte ortaya çıkan tüm detaylar.

Son zamanlarda katlanabilir modellere olan ilgi bir hayli artmakta. Yalnızca katlanabilir değil, uzayabilir, sarılabilir, bükülebilir vb. her türlü farklı tasarımlara insanlar ilgi duymaya başladı. Bazıları bu durumu, insanların artık hep aynı tasarıma sahip telefonları görmekten sıkıldığı için olarak yorumlasa da, bazıları ise büyüyen telefon ekranlarına bir çözüm için böyle bir teknoloji ihtiyacı olduğunu iddia ediyorlar. Özellikle büyük ekran hazzını yaşamak isteyen fakat daha küçük bir tasarım arayanlar için bu tarz tasarımlar tercih ediliyor.

Samsung Electronics başkanı TM Roh, bu durumun farkında olduğu için, her bütçeye uygun katlanabilir modeller piyasaya süreceğini açıkladı. Her ne kadar Z Fold 3 modeli, beklenilenden çok daha yüksek fiyat etiketine sahip olsa da, Z Flip serisinde fiyatı düşük tuttuklarını ve daha da düşük tutacaklarını da ekledi. Bu yüzden Samsung’dan önümüzdeki aylarda Z Flip serisinin haricinde daha uygun fiyata satılacak yeni katlanabilir tasarımlar da görmek muhtemel. İşte GeekBench listelerinde ortaya çıkan Samsung’un katlanabilir modelinin ortaya çıkan teknik özellikleri.

Samsung Galaxy Z Flip 3, teknik özellikleri sızdırıldı: Canavar geliyor!

Söz konusu model hakkında uzun süredir sızıntılar bulunuyordu. Örneğin yeni modelin, işlemcisi, RAM kapasitesi hakkında birçok sızıntı bulunuyordu. Fakat bu ortaya çıkan bilgilerin yalnızca iddiadan ibret olduğunu hatırlatalım. Sonunda GeekBench listelerinde karşımıza çıkan yeni modelin teknik özellikleri onaylandı.

samsung z flip

SM-F711U model numarası ile ortaya çıkan Samsung Galaxy Z Flip 3 modelinin, tek çekirdeklide 1015, çok çekirdeklide ise 3161 puan aldığını görüyoruz. Yonga seti tarafında Snapdragon 888 yonga seti bizleri karşılıyor. RAM tarafında ise 8 GB RAM belleğe sahip olduğunu görmekteyiz.

11 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan Unpacked etkinliği ile tanıtılacak olan Samsung Galaxy Z Flip 3 modeli hakkında aktarılanlar bu kadar. Önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı sızdırılacaktır. Daha fazlası için beklemede kalın.

İlgili Haberler

 >> iPad Mini Çıkış Tarihi Ortaya Çıkmış Olabilir: 2022’den Önce Geliyor

>> 11 Ağustos’ta gerçekleşecek Samsung Unpacked etkinliği ile tanıtılacak modeller tam liste!