Xiaomi tablet gün yüzüne çıktı: Bu model Türkiye’de yok satar!

Xiaomi tablet

FCC sertifikasında ortaya çıkan Xiaomi tablet kullanıcıları heyecanlandırdı. Yeni modelin Türkiye ihtimali de bulunuyor. İşte detaylar.

Son zamanlarda tabletlere olan ilgi bir hayli artmış durumda. Bu durumun en büyük sebebinin ise, 2019’un sonlarında Dünya’yı etkisi altına alan pandemi. Çünkü pandemi sebebiyle, bütün okullar ve çoğu iş yeri uzaktan eğitim ve çalışma sürecine geçti. Çoğu insan, en başlarda bu sürecin geçici olduğunu düşünerek, kısa süreli idare edecek tabletler talep etmeye başladı. Ayrıca dizüstü bilgisayara fazla para vermek istemeyen vatandaşlar da tabletlere yöneldi. Pandemi etkisinin devam ettiği dünyada hala tabletlere olan talebin devam ettiğini söyleyebiliriz.

Xiaomi ise, hem günlük kullanımda hem de oyun konusunda iyi iş çıkartacak bir tablet üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Günlerdir Çin sosyal medya platformunda, hakkında yazılıp çizilen model hakkında ilk ayrıntılar da sızdırıldı. İşte kullanım kolaylığı konusunda yeni özellikler ile karşımıza çıkan, yeni Xiaomi Mi Pad 5 tablet hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi tablet gün yüzüne çıktı: Bu model Türkiye’de yok satar!

11 inçlik bir ekran ile gelecek model 2.560 x 1.600 çözünürlüğüne sahip olacak. 120 Hz tazeleme oranı ile dikkat çeken model, 240 Hz dokunmatik örnekleme hızı ile geliyor. Yeni modelin yalnızca, iş ve eğitim alanında değil, oyun alanında da önemli işler çıkartabileceğini söylemiştik. Ortaya çıkan bilgileri incelediğimizde yeni tabletin MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 1200 işlemcisinden güç alacağını görüyoruz. Söz konusu yonga setinin, bir tablete göre üstün özelliklere sahip bir işlemci olduğunu söyleyebiliriz.

Xiaomi tablet

Yeni Xiaomi tablet, pil konusunda da kullanıcıları üzmeyecek. 8.250 mAh kapasitesinde bir pil ile gelecek olan Xiaomi Mi Pad 5 modelinin Türkiye’de de satışa sunulma ihtimali bir hayli yüksek. Tabletin ortaya çıkan görsellerini incelediğimizde ise, Xiaomi Mi 11 serisinin kamera tasarımını görmekteyiz. Ön panel ise ince çerçeveleriyle bir hayli dikkat çekiyor.

Yeni model hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı sızdırılacaktır. Daha fazlası için beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Poco F3 GT, MediaTek 1200 yonga seti ile piyasaya sürülecek: İşte performans canavarı

>> Qualcomm Snapdragon 895 4 nm üretim sürecinden geçecek: İşte detaylar