Yeni Windows 365 Fiyatı Belli Oldu: “Yanlışlıkla” Paket Fiyatı Açıklandı

Windows 11 AMD

Herkesin büyük bir merakla beklediği yeni Windows 365 fiyatı sonunda belli oldu. Normal şartlarda Microsoft bunu biraz daha geç açıklayacaktı. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük yazılım ve işletim sistemi şirketi Microsoft yeni ürünler tanıtmaya devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Windows 11 işletim sistemi tanıtılmıştı. Büyük bir ses getiren bu işletim sistemi yeni hizmetlerin sadece başlangıcı oldu. Görünen o ki ABD’li teknoloji devi birçok yenilik ile geliyor.

Özellikle son dönemlerde Microsoft tarafından geliştirilen hizmetlerin sayısı tahmin edilenden daha fazla artış gösterdi. Şirketin bulut tabanlı sistemlere daha fazla yöneldiği görülüyor. Aslına bakacak olursak tüm teknoloji markaları bu alana doğru yoğunlaşıyor. Herkes bu yeni hizmetlerin nasıl bir fiyata sahip olacağını merak ediyordu.

Yeni Windows 365 fiyatı ortaya çıktı

Bulut tabanlı bir hizmet olan Windows 365 paket fiyatı olarak aylık 31 dolar üzerinden kullanıcılara sunulacak. Bir Windows masaüstünü bulut sistemleri kullanarak cihazlara aktarmanın mümkün olduğu bu sistem 2 farklı paket ile gönderilecek. Böylece kullanıcılara 2 farklı seçenek sunulacak.

yeni Windows 365 fiyatı

Microsoft bu yeni hizmetlerin ortaya çıkış tarihi olarak belirtilen 2 Ağustos’u bekleyemedi. Microsoft Inspire oturumu esnasında fiyat seçenekleri ortaya çıktı. Microsoft bunun her ne kadar yanlışlıkla olduğunu söylese bile aslında nabız yoklama amaçlı diyebiliriz. Gelen tepkilere göre fiyat politikasında bazı değişiklikler yapılabilir.

Yeni bulut sistemi birçok seçeneğe sahip olacak

Kullanıcılara aylık 31 dolar üzerinden fiyatlandırılacak olan bulut tabanlı sistemde özellikler belli oldu. 4 GB RA128 GB depolama ve 2 CPU sunan bu sistem toplam kullanıcı sayısı 300’den az olan şirketler için oluşturuldu. Windows 365 Business seçeneği olarak sunulan paket program iki farklı fiyatla gelebilir.

Bir diğer paket ise Windows 365 Enterprice olacak. Bu paketin biraz daha pahalı olması bekleniyor. Peki siz yeni Windows 365 fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Windows Yazıcı Güncellemesi Sonrası Bazı Cihazlar Çalışmayı Durdurdu

>> Microsoft PlayStation İçin Yaptığı Özel Oyunu Erteledi: 2022’de Gelecek