Samsung Galaxy Z Fold 4 Depolama Tarafında Sınır Tanımayacak!

Galaxy Z Fold 4

Samsung Galaxy Z Fold 4 modelinin depolama alanında yeni gelişmeler karşımıza çıkıyor. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

edilen cihazlar arasında yer alıyor. Samsung’un ise bu konuda öncü olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü piyasaya sürdüğü Z Flip Ve Z Fold serileri, en çok tercih edilen katlanır ekranlı akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde Z Flip ve Fold 3 serisinin halefi olarak tanıtılacak Z Fold 4 ve Z Flip serileri hakkında bazı ayrıntılar ortaya çıkmıştı. Hem tasarım anlamında hem de teknik özellik anlamında yeni özellikler ile karşımıza çıkacak olan modellerin yakın tarihte tanıtılacağı iddia ediliyor. Samsung’un bu yıla kadar piyasaya sürdüğü katlanır akıllı telefon modellerinde, kullanıcıların en çok yakındığı konu, kat izi sorunuydu. Fakat Samsung’un bu konuda önemli çalışmalarının olduğu da biliniyordu.

Çoğu özelliği ortaya çıkan Samsung’un katlanabilir modelleri hakkında yeni gelişmeler yaşandı. İddialara göre Galaxy Z Fold 4 modeli depolama alanına rakiplerine fark atacak. İşte önümüzdeki günlerde tanıtılması beklenen, ülkemizde de satışa sunulacağına dair sızıntılar ortaya çıkan yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy Z Fold 4 Depolama Tarafında Sınır Tanımayacak!

Galaxy Z Fold 4

İddialara göre Samsung Galaxy Z Fold 4 modeli, yüksek depolama seçenekleri ile karşımıza çıkacak. Sızıntılar, yeni modelin 1 TB depolama alanı seçeneği ile geleceği yönünde bununla beraber UFS 4.0 depolama birimini kullanacak. UFS 4.0 depolama biriminin, bilgisayar tarafındaki M2 SSD kavramı ile eşdeğer teknoloji olduğunu söyleyebiliriz. UFS 4.0, depolama alanında daha yüksek okuma/yazma oranları ile karşımıza çıkıyor.

Galaxy Z Fold 4

UFS 4.0 depolamasının, özellikle veri aktarımı tarafında, piyasadaki rakiplerinden kat kat daha iyi olacağını biliyoruz. Fakat söz konusu özelliğin, Z Flip 4 modelinde gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor. 10 Ağustos’ta gerçekleşecek olan Unpacked etkinliğinde, hem Samsung’un katlanabilir modellerinin, hem de Galaxy Watch 5 serisinin tanıtılması bekleniyor. Bununla beraber söz konusu etkinlik ile birlikte yeni modellerin Türkiye’ye de geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. Önümüzdeki günlerde yeni modeller hakkında daha fazla detaylar ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> En Performanslı Telefonlar Top 10! Zirvede Kim Var?