Samsung Galaxy Z Fold 5 Menteşe Sorununu Çözecek!

Google kendin tamir et

Samsung Galaxy Z Fold 5 tanıtıma aylar kala menteşe testlerinde gözüktü. İşte önemli bir sorunu çözmesi beklenen model hakkında tüm detaylar.

Samsung’un katlanabilir akıllı telefon tarafında piyasanın başını çektiğini biliyoruz. Özellikle Galaxy Z Fold serisi modelleri ile ilgi göre marka, bunun yanı sıra Z Flip serisi ile de seviliyor. Söz konusu modellerin son yıllarda tanıtılan katlanabilir akıllı telefonlara göre biraz zayıf kaldığını söyleyebiliriz. Çünkü serinin önceki modellerinde karşımıza çıkan kat izi ve menteşe boşluğu gibi sorunlara, yıllar geçse dahi hala bir çözüm bulunabilmiş değil. Son yıllarda tanıtılan Samsung’un rakiplerine baktığımızda ise, şuanda piyasadaki yeni katlanabilir akıllı telefon modellerinde, özellikle menteşe boşluğu tarafında Samsung’un çözemediği sorunun çözüldüğünü görüyoruz.

Xiaomi’nin Mix Fold 2 modelinde menteşe boşluğu yok denecek kadar azdı. Ayrıca Oppo’nun katlanabilir modelinde ise kat izi sorunları, Galaxy Z Fold ve Z Flip serisi kadar göze batmıyordu. Fakat iddialara göre Galaxy Z Fold 5 ile birlikte menteşe boşluğu ve kat izi gibi sorunlar yok denecek kadar az olacak. Menteşe testlerinde karşımıza çıkan ve bu yılın ikinci yarısında tanıtılması beklenen yeni model hakkında işte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy Z Fold 5 Menteşe Sorununu Çözecek!

Ağustos ayında Samsung’un katlanabilir serilerine ait iki yeni modelin tanıtılacağını biliyoruz. Bu modeller Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 oalcak. Z Flip modeli hakkında henüz ortaya çıkan bir ayrıntı bulunmasa da serinin daha çok tercih edilen modeli Z Fold 5‘e ait bazı detayların ortaya çıktığını belirtelim.

Galaxy Z Fold 5

İddialara göre Samsung, yıllardır katlanabilir modellerinde bir türlü çözemediği menteşe boşluğunu yok edebilmek için yeni bir teknoloji kullanacak. Damla menteşe adı verilen bu teknoloji sayesinde, menteşenin kendi ekseni etrafında dönmesi sağlanacak. Bu sayede ise telefon katlandığında aradaki boşluk minimuma indirgenecek.

Bu teknolojinin hem menteşe boşluğunu yok edeceğini, hem de söz konusu akıllı telefonu daha da incelteceğini belirtelim. Önümüzde haftalarda markanın yeni modelleri hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Tecno Phantom V Fold: Uygun Fiyata Katlanabilir Ekranlı Telefon