Samsung Galaxy Z Fold4, Fold3’e Kıyasla Fark Yaratabilir! Nasıl Mı?

Samsung’un sıradaki katlanabilir ekranlı akıllı telefonu olması beklenen Galaxy Fold4 ile ilgili söylenti boyutunda olan bazı bilgiler paylaşıldı. Paylaştığı sızıntı ve söylenti haberlerle adından söz ettiren Ice universe Twitter hesabı, Samsung Galaxy Z Fold4 ‘te Z Fold3’e kıyasla biraz daha geniş ekran tasarımının ve daha hafif bir yapının olacağını belirtti. Tabii tekrarlayalım, bunlar kesin olmayan bilgiler.

Samsung, katlanabilir ekranlı telefon pazarında söz sahibi üreticilerden. Son söylentiler, firmanın yakın zamanda Samsung Galaxy Z Fold4 ile sahne alacağı yönünde. Tabii bu model hakkında kesin olmamakla birlikte bazı bilgiler var. Hemen paylaşmamız gerekirse…

Samsung Galaxy Z Fold4, Fold3'e Kıyasla Fark Yaratabilir! Nasıl Mı?

Samsung Galaxy Z Fold4, aslında Galaxy Z Fold3 gibi 7.6 inç değerde büyük ekranla gelebilir. Katlı haldeyken kullanılabilen ekranının boyutlarının da 6.2 inç değerde olması bekleniyor. Tahmin edileceği üzere bu modelde de Samsung’un gelişmiş Dynamic OLED ekran teknolojisi kullanılacak.

Twitter’da yaptığı sızıntı ve söylenti paylaşımlarla adından söz ettiren Ice universe, şimdi de Galaxy Z Fold4 için bazı bilgiler ve görseller paylaştı ve bunları yaparken bilgilerin kesinliğinin bulunmadığını da ekledi. Buna göre…

Galaxy Z Fold4 ‘ün büyük ekranı, Z Fold 3’e kıyasla biraz daha kısa ve geniş olarak gelebilir. Böylece dış ekran için 6:5 görüntüleme oranı mümkün. İki ekran açılıp tek büyük ekran elde edildiğinde ise, 23:9 görüntüleme oranı elde edilebilecek. Z Fold3’ün büyük ekranı açıkken görüntüleme oranı da 24.5:9 idi.

Samsung Galaxy Z Fold4, Fold3'e Kıyasla Fark Yaratabilir! Nasıl Mı?

Bu arada, Ice universe ‘e göre Samsung, bu yeni katlanabilir ekranlı telefonunda daha hafif ve ince bir yapı deneyecek. Bu, özellikle Z Fold3’e kıyasla fark edilir düzeyde olacak.
Z Fold 3’ün kapalı ekran formundayken 16mm kalınlıkta ve ekran açıkken 6.4mm kalınlıkta olduğunu, ağırlığının da 271 gram olduğunu hatırlatalım. Gerçekten de bu boyutlarda bir telefonu uzun süreler kullanmak pek kolay değil. Yeni ürünün bu tiğ geliştirmelerle daha kullanışlı olması muhtemel.

Samsung Galaxy Z Fold4, Fold3'e Kıyasla Fark Yaratabilir! Nasıl Mı?

Samsung Galaxy Z Fold4 hakkında söylenti boyutunda olan diğer bilgileri de paylaşmamız gerekirse…

Galaxy Z Fold4, 4400mAh pile ve 25w hızlı şarj desteğine sahip olabilir.

Kamera tarafında, yapay zekâ destekli üçlü kamera sisteminden bahsediliyor. Ana kameranın 108MP, ultra geniş açılı kameranın 12MP ve telefoto kameranın da 10MP değerde olacağı belirtiliyor.

Z Fold3 ile kıyaslarsak, pil tarafında bir değişiklik olmayaca gibi, ama kamera tarafında ciddi geliştirmeler yapılacak gibi duruyor. Z Fold3’ün 11w kablosuz şarj ve 4.5 kablosuz ters şarj özellikleri sunduğunu da hatırlatalım. Muhtemelen bu tip detaylar yeni üründe de olacaktır.

İlgili Haberler:

>> Xbox Oyunları İçin Konsol Şart Olmayabilir! Yeni Oyun Servisi Yolda!