Samsung Galaxy Z Fold6 Tanıtıldı! İşte Tüm Detaylar…

AI ile maksimum üretkenlik, yaratıcılık ve üst düzey performans deneyimini geniş ekranda birleştiren yeni Galaxy Z Fold6 tanıtıldı. İşte ürün hakkındaki tüm yenilikler yazımızda…

Samung gerçekleştirdiği etkinlikte yeni katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Z Fold6 ‘yı tanıttı. Bu yeni ürün yapay zeka ve maksimum üretkenlik özellikleriyle öne çıkıyor.

Samsung Galaxy Z Fold6 Ekran

Galaxy Z Fold6 7.6 inç Dinamik AMOLED 2X 2160 x 1856 piksel QXGA+ çözünürlüklü ana ekranı ve 6.3 inç Dinamik AMOLED 2376 x 968 piksel HD+ çözünürlüklü ön ekranıyla öne çıkıyor.

Ana ekranın 374 ppi piksel yoğunluğu, görsellerin canlı ve net görünmesini sağlıyor.

Ana ekran 2600 nit parlaklık sunarken 1-120 Hz arasında değişebilen yenileme hızı, kullanım durumuna göre akıcı bir görsel deneyim sağlıyor, bu da özellikle oyun oynarken veya videolar izlerken avantaj sağlıyor. Bu ekran özellikleri, cihazı günlük kullanım için ideal kılıyor.

Telefonun rengiyle uyumlu yeni kalın çerçeveli kamera dizaynı estetik bir görünüş sunuyor.

Büyük ekranda not deneyimi s pen ile desteklenmektedir.

Çoklu pencere sayesinde ekranı ikiye bölüp, farklı uygulamaları aynı anda kullanabilime imkanı sunuyor.

Geliştirilmiş görev çubuğu sayesinde uygulamalar arasında hızlı geçiş imkanı.

Samsung Galaxy Z Fold6 Kamera

Ultra Geniş: 12 MP çözünürlüğünde, F2.2 diyafram açıklığına ve 123° görüş alanına sahip lens, geniş açılı çekimlerde etkileyici sonuçlar sunuyor.

Geniş: 50 MP çözünürlükteki ana kamera, OIS ve F1.8 diyafram ile düşük ışıkta bile detaylı fotoğraflar sunar. Dual Pixel teknolojisi sayesinde, farklı ışık koşullarında bile etkileyici görüntüler sağlar.

Kapak: 10 MP çözünürlüğünde, F2.2 diyafram net ve detaylı selfie’ler için kullanıcılara sunulur.

Çift ön izleme, arka kameradan kendinizi çekerken, bir yandan ekrandaki çekim açısını ve kendinizi kontrol edebilme imkanı sunar.Samsung Galaxy Z Fold6

Samsung Galaxy Z Fold6 Performans

Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy işlemcisi, 4nm teknolojisi sayesinde hem güçlü hem de enerji verimli bir performans sunuyor.

12 GB RAM ve 512 GB veya 1 TB’lık geniş depolama kapasiteleri, kullanıcılara büyük dosyaları kolayca saklama ve yüksek performans gerektiren uygulamaları sorunsuzca çalıştırma imkanı sunuyor.

4,400 mAh kapasiteli batarya, uzun süreli kullanım sağlarken, Süper Hızlı Şarj (25w) , Hızlı Kablosuz Şarj (15w) ve Kablosuz Güç Paylaşımı özellikleri günlük hayatta büyük kolaylık sunuyor.

Açık hali 153.5 x 132.6 x 5.6 mm, katlanmış hali 153.5 x 68.1 x 5.6 mm olan boyutları ve 239g ağırlığı cihazın zarif ve taşınabilir olmasını sağlıyor. Fold5’e kıyasla 14g daha hafif, 1.2mm daha ince.

Galaxy Z Fold6’da Gümüş, Pembe ve Lacivert olmak üzere 3 renk seçeneği mevcut iken sadece Samsung web sitesine özel Siyah ve Beyaz renk seçenekleri mevcuttur.

Çizilmeye karşı 10% daha dayanıklı Armor Aliminyum çerçeve ile tasarlandı.

Ayrıca cihazın ön ekranında, ekstra koruma sağlayan Corning® Gorilla® Glass Victus 2 camı tercih edildi.

IP48 sertifikası ile suya ve toza karşı dayanıklı.

Galaxy Z Fold6’nın yapay zeka (AI) özellikleri, kullanıcı deneyimini zenginleştirmek ve günlük işlevleri kolaylaştırmak için tasarlandı.

Galaxy Yapay Zeka Teknolojisi

Circle to Search: Yepyeni Bir Arama Deneyimi

Galaxy Z Fold6, yapay zeka ile güçlendirilmiş “Circle to Search” özelliğiyle kullanıcılara yenilikçi bir arama deneyimi sunuyor. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar ekran üzerindeki herhangi bir nesneyi veya metni çevreleyerek hızla arama yapabilirler. “Circle to Search”, günlük kullanımda bilgiye kolay ve hızlı erişim sağlayarak, kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştiriyor.

Nasıl Çalışır:

Kullanıcılar, ekranlarında görmek istedikleri bir nesneyi veya metni seçer ve halka içine alır.

Yapay zeka destekli bulut altyapısı, seçilen nesne veya metne ilişkin bilgileri hızlıca arar ve kullanıcıya sunar.

Kullanım Senaryoları:

Ekrandaki herhangi bir ürünü tanımlama ve hakkında bilgi alma.

Görsellerdeki metinleri okuma ve anlama.

Merak edilen nesneler hakkında hızlı bilgi edinme ve satın alma.

Yeni: Daha Detaylı Arama: Arama yaptırdığınız metin ya da görseller hakkında daha fazla bilgi almak için aramalarınızı detaylandırabilirsiniz.

Not Asistanı: Benzersiz Not Düzenleme Deneyimi

Not Asistanı, notlarınızı düzenleyip özetleyebilme imkanı sağlıyor:

Kullanımı: Bu özellik, her not için bir özet sunarak, bu özetleri not kapağı olarak gösterir. Bu sayede, kullanıcılar notlarının içeriğini hızlıca gözden geçirebilirler.

Notları bölümlendirme, başlık ya da paragraf yapısına göre gruplama

Notların içeriği doğrultusunda, not kapağı üretme

Autoformat ile çoklu pecere görünümünde notlarınızı otomatik olarak düzenleyip ve özetleyebilirsiniz

Notes uygulamasından kayıt yaparken diğer pencerede ses kayıtlarını metne dönüştürebilirsiniz

PDF görüntüleyicide açtığınız  içerikleri seçerek çevirisini görüntüleyebilirsiniz.

Dil Desteği: Not Asistanı özelliği; Arapça, Çince, İngilizce, Fransızca, Almanca, Hintçe, Endonezce, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Portekizce, Romence, Rusça, İspanyolca, Tayca, Türkçe, Vietnamca dahil olmak üzere geniş bir dil yelpazesinde destekleniyor.Samsung Galaxy Z Fold6

Ses Kaydı Asistanı: Ses Kaydı Oluşturma

Kaydedilen sesleri ve diyalogları düzenli metinlere dönüştürür.

Kullanımı: Bu özellik, ses kayıtlarını yazılı dökümlere dönüştürür ve eğer kayıtta birden fazla kişinin sesi varsa, her bir konuşmacının sesini ayrı ayrı tanımlayarak dökümde net bir şekilde ayırır. Ayrıca, oluşturulan yazılı dökümü anında çevirebilir ve özetleyebilir, böylece kullanıcılar kayıtların içeriğini hızlı ve kolay bir şekilde anlayabilirler.

Dil Desteği: Ses Kaydı Asistanı şu an için; İngilizce, Tayca, Vietnamca, Korece, Japonca, Lehçe, İspanyolca, Portekizce, Rusça, İtalyanca, Hintçe, Fransızca, Almanca, Çince, Arapça dahil olmak üzere geniş bir dil yelpazesinde destekleniyor. İlgili geliştirmenin Türkiye’de 2024 Temmuz ayında aktif olması beklenmektedir.

Web Asistanı:

Web Asistanı, web tarayıcınız üzerinden çevrim içi uzun makalelerin ve web sayfalarının özetini çıkarıyor.

Yeni: AI, web sayfalarındaki görsellerin üzerinde yer alan metinleri anında çevirir.

Kullanımı: Bu özellik, web tarayıcınız aracılığıyla uzun makalelerin ve web sayfalarının özetlerini çıkararak, konu doğrultusunda paragraflara bölmeyi ve online içerikleri daha hızlı ve etkili bir şekilde anlamanızı sağlar

Dil Desteği: Web Asistanı; İngilizce, Portekizce, İspanyolca, Fransızca, Korece, Almanca, İtalyanca, Çince, Japonca, Rusça, Arapça, Hintçe, Lehçe, Tayca, Vietnamca, Endonezce, Türkçe, Romence, Felemenkçe dahil olmak üzere geniş bir dil yelpazesinde destekleniyor.

Akıllı Seçim & Çizimden Görüntü

Ekrana dokunup ekranda bir noktayı seçerek AI destekli kullanım seçeneklerini görüntüleyebilirsiniz. Yaratıcı AI teknolojisi ile çizimlerinizi sanatsal çalışmalara dönüştürebilirsiniz.

Fotoğraf Asistanı

Galaxy Z Fold6; kamera özellikleri, modern akıllı telefon fotoğrafçılığını bir üst seviyeye taşıyor. Bu özellikler, kullanıcılara çeşitli çekim koşullarında olağanüstü kalitede fotoğraflar ve videolar çekme imkanı sunuyor.

Yaratıcı düzenleme, görsellerinizi düz bir pozisyona getirerek arka planı doldurur. Otomatik doldurma ile fotoğraflarınızdaki objelerin yerini değiştirip yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Yaratıcı Portre ile portleriniz görünümünü çeşitli stillerde yenileyebilirsiniz.

Düzenleme önerilerinde daha geniş bir fotoğraf görüntüleme deneyimi sunan 3D fotoğraf efektini kullanabilirsiniz.

Akıllı Galeri: Fotoğraf Asistanı

Akıllı Galeri, çekilen fotoğrafları ve videoları otomatik olarak düzenleyerek kullanıcıların içeriklerini kolayca yönetmelerini sağlıyor.

Yapay zeka teknolojisi ile fotoğraflarınızın arka planını  tamamlar,

Otomatik doldurma ile fotoğraftaki obje/ kişilerin yerini değiştirebilir, büyütüp, küçültebilirsiniz.

Fotoğraflarınızdaki yansıma, çözünürlük düşüklüğü, gölge gibi fotoğrafın bütünlüğünü bozan kısımları otomatik düzeltir

Geliştirilen yapay zeka fotoğraf teknolojisi sayesinde evcil hayvan hareketlerini algılar, yüksek, çözünürlüklü fotoğraflar sunar.

Samsung Galaxy Z Fold6 Üst Düzey Performans

Galaxy için Snapdragon 8 Gen 3 işlemci sayesinde telefonun batarya süresi uzuyor. Fold5’e kıyasla 42% NPU artışıyla birlikte AI özellikleri çok daha hızlı ve etkili bir şekilde kullanılabiliyor.

Fold5’e kıyasla 1.6 kata kadar daha geniş buhar haznesi, oyun deneyimi sırasındaki ısınma problemini çözüyor.

4400 mAh kapasiteli batarya uzun saatler kullanım süresi sunuyor. 1-120 Hz adaptif ekran, pil tüketimini azaltıyor.

Çift raylı menteşe gelen darbeleri dağıtarak yoğunluğu azaltır. Dış darbelere ve keskin objelere karşı dayanıklı bir şekilde geliştirildi.

7 nesil işletim sistemi, 7 yıl güvenlik güncellemesiyle uzun vadeli kullanım güvencesi sunuyor.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy Z Fold 6 Daha İnce Bir Ekran İle Geliyor!