Galaxy S21 MicroSD Kart Desteklemeyecek!

Galaxy S21 microSD kart soruları yanıt buldu

Galaxy S21 MicroSD kart desteği hakkındaki sorular dün yapılan “Galaxy Unpacked” etkinliğinde yanıt buldu. Samsung’un tanıttığı üç modelde de artırılabilir hafıza desteği bulunmayacak.

Merakla beklenen sorunun cevabı artık resmi. Takipçileri merak ettiren Galaxy S21 MicroSD kart desteği sorusunun yanıtını veren yetkililer üç modelin de bu desteği sağlamayacağını söylediler. Yapılan “Galaxy Unpacked” etkinliğinde gazetecilerin sorduğu bu soruya firmadan yetkililer yanıt verdi. Bir firma temsilcisi konu ile ilgili olarak “Hafızası daha yüksek olan modellerin fiyat farkını oldukça cüzi tuttuk. Rakiplerimiz bu yükseltmeler için çok daha yüksek fiyatlar talep ediyor.” dedi. Yetkili, bulut depolamanın da bir opsiyon olduğunu belirtti. Tabii bu opsiyon ülkemizde ancak fiber gibi yüksek hızlı internet bağlantısına sahip kullanıcıların yararlanabileceği bir opsiyon.

Galaxy S21 MicroSD yerine üst modeli tercih etmek ne kadara mal oluyor?

Amerika Birleşik Devletleri için Samsung Galaxy S21 Ultra’nın 128 GB ile 256 GB arasındaki fiyat farkı 50 dolar. Ülkemizde ise aradaki fiyat farkı 500 lira. Firma yetkilisinin de dediği gibi piyasa koşullarına bakılırsa bu 500 liralık fark toplam fiyatın yanında oldukça cüzi kalıyor. Bizim görüşümüz çoğu müşterinin 128 GB yerine 256 GB modelini tercih edecektir. Bu da aslında diğer modellerin farklı versiyonlarının arasında uçurum gibi olan fiyat farklarının aslında düşük modelleri daha çok satmak olduğunu düşündürüyor. 128 GB da çoğu kullanıcıya oldukça yeterli görünecektir ancak gün gelip bu hafıza yetmediğinde hafızayı artırmak için güvenilecek bir microSD opsiyonu her zaman kullanıcıların hoşuna gidecektir. Markalar ise bazı kullanıcıların telefonun dahili hafızasına göre çok daha yavaş hafıza kartları kullanabilmesinden dolayı üst modellerinde microSD desteğine pek sıcak bakmayabiliyor. Huawei ise bu firmalardan farklı olarak kendi hafıza kartlarını kullanıcılara dayatarak aslında hafıza kartlarının performansını da kendi kontrolüne almış oldu.

MicroSD yerine kullanılan Huawei NM Card

Geçtiğimiz senenin modelleri Galaxy S20, S20+ ve S20 Ultra için MicroSD kart desteği bulunuyordu. Firma’nın yaptığı reklam kampanyalarına göre bu destek telefonların 1TB hafızaya kadar yükseltilebilmesine olanak sağlıyordu. Galaxy S21 microSD kart desteği sunmadığı için kullanıcıların çıkabilecekleri toplam hafıza da kısıtlanmış oldu.

İlgili haberler

>> Samsung Galaxy S21 Ultra Tüm Özellikleri: Ne Yok Ki!

>> Samsung Ekranlar Laptop Çerçevelerini Yok Ediyor!