Samsung Katlanabilir Laptoplar İçin Geri Sayım Başlattı

Samsung katlanabilir laptoplar

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Samsung katlanabilir laptoplar için önemli adımlar atmaya başladı. Peki şirket nasıl bir strateji izleyecek?

Genellikle şirketleri belirli alanlarda tanımlıyoruz. Mesela Samsung denilince herkesin aklına akıllı telefonlar geliyor. Fakat şirket bundan pek memnun değil gibi görünüyor. Bazı yeni alanlara yönelmesi hakkında haberler geliyor. Ortaya çıkan son detaylara göre Güney Koreli teknoloji devi OLED dizüstü bilgisayar ekranı üretmek istiyor.

Gelecek yıl 8,5 milyon adet OLED dizüstü bilgisayar ekranı üretecek olan şirketin bunların ciddi bir bölümünde katlanma yeteneği kullanacağı ifade ediliyor. Böylece katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayar kullanıcılarla buluşacak. Mesela Asus katlanabilir ekranda dizüstü bilgisayarlar konusunda adımlarını çoktan attı. Samsung onların gerisinde kalmak istemiyor.

Samsung katlanabilir laptoplar geliyor

Günümüzün en güçlü ekran üreticileri içerisinde Samsung hiç şüphesiz lider. Şirket bu konuda kimseye aman vermiyor. Bu nedenle katlanabilir ekranlar konusunda da lider olmak istiyor. Samsung Display bunu biraz daha ileri aşamalara götürecek.

Samsung katlanabilir laptoplar

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara baktığımızda 17,3 inç boyutunda bir katlanabilir laptop ekranı üretileceği ifade ediliyor. 2023 yılı içerisinde bu üretim tamamlanacak. Samsung kendi bilgisayarlarında da bu katlanabilir ekranlardan kullanacak.

Samsun güçlü rakiplere sahip

Sadece Samsung değil aynı zamanda LG Display gibi şirketler de benzer çalışmalar yapıyor. Tüm bu çalışmalara baktığımızda katlanabilir ekranların artık 2023 yılında çok daha ön planda olacağını görüyoruz. Hatta LG Display 17 inç boyutunda dizüstü bilgisayar ekranlarını HP için üretiyor.

Samsung katlanabilir laptoplar 2023 yılında kullanıcılarla buluşabilir. En azından yapılan hesaplamalar bu yönde. Her ne kadar rakipleri çok güçlü olsa bile Samsung katlanabilir laptop konusunda yeni bir aşamaya geçebilir. Peki siz katlanabilir laptop modelleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden konuyla ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Kürşad Sezgin: “Türkiye’de sanal sunuculardan Kubernetes’e geçişte müthiş bir artış bekliyoruz”

>> Avrupalı liderlerden yetenek ekosisteminin gelişimi için işbirliği çağrısı