Bitcoin Yeni Zirve İçin Hazırlanıyor: Analistler Önemli Açıklamalar Yaptı

Bitcoin yeni zirve

Bitcoin yeni zirve yapmaya çok uzak görünüyor. Fakat konuyla ilgili analistler son derece önemli bazı değerlendirmeler yaptı.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin sürekli olarak ivme kazanıyordu. Yükselişi devam etti fakat bunu uzun bir süre götüremedi. Bildiğiniz üzere BTC 15.000 dolar seviyelerine kadar geriledi. Durum böyle olunca yatırımcılarda büyük bir endişe yarattı. Hatta birçok kişi ayı piyasasına girdiğimizi kesin olarak kabul etti.

Buraya kadar tablo son derece olumsuz görünebilir. Fakat analistler tarafından bazı yeni açıklamalar yapıldı. ABD Merkez Bankası ve bazı faiz artırımı sorunlarından dolayı BTC sürekli olarak düştü. Analistler ayı piyasası için artık duraksama döneminin geldiğini söyledi. Onlara göre yeniden boğa sezonuna girmemiz çok yakın.

Bitcoin yeni zirve için hazırlanıyor

Büyük ekonomi devleri tarafından yayınlanan bazı grafiklere baktığımızda BTC için olumlu bir tablo görülüyor. Son 10 yıl içerisinde Bitcoin muazzam bir performans sergiledi. Fakat işin esas zorunlu tarafı bundan sonra başlıyor. Sürekli olarak BTC yüzde 74 seviyelerine kadar geriledi.

Bitcoin yeni zirve

Yaşanan tüm bu geriye çekilmelerin hemen ardından Bitcoin için yükselişler başladı. İlk etapta küçük yükselişler gerçekleşti. Zaten analistlerin savunduğu nokta tam olarak burası. Onlara göre 2023 yılından itibaren BTC değer kazanmaya başlayacak. 2025 yılında ise çift haneli bir kazanım elde edecek.

BTC için boğa koşusu başlayabilir

Kripto para analistleri tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda BTC için 2023 yılında küçük bir yükseliş ortaya çıkacağı ifade ediliyor. Elbette 100.000 dolar seviyelerini bulmayacak. Bunun yerine kademe kademe artacak. 2024 yılında ise orta düzey bir artış bekleniyor.

Bitcoin yeni zirve için 2025 yılını bekliyor. Bu tarihte muhtemelen 100.000 dolar seviyesini bile aşacak. Böylece kullanıcılara çok büyük bir getiri sağlamış olacak.

İlgili Haberler:

>> Kripto Paraların Düşüş Nedeni Ortaya Çıktı: BTC, ETH ve Ripple Neden Düşüyor

>> Kripto Paralarda Yeni Fırsatlar: BTC, ADA ve BNB Fiyat Tahminleri