Samsung Katlanır Ekran Sektöründe Fark Yaratacak!

Samsung Katlanır

Samsung katlanır ekranlı yeni bir akıllı telefon prototipi üzerinde çalışıyor. İşte dışa katlanan bir yapıya sahip olacak yeni model hakkında tüm detaylar.

.

Samsung’un akıllı telefon sektöründe farklı modelleri karşımı çıkıyor. Seriye ait Z Fold modelleri, küçük ekranlı bir akıllı telefonu daha büyük bir ekrana taşıma amaçlarken, Z Flip serisi ise normal boyutta alışılmış formda bir telefonu daha kompakt hale getirmek amacıyla üretiliyor. Fakat sektörde farklı markaların, farklı ekran tasarımına sahip katlanabilir modeller piyasaya sürdüğünü biliyoruz. Örneğin Huawei tarafından piyasaya sürülen Mate Xs2 modeli, dışa katlanır bir ekran yapısı ile geliyor. İddialara göre yakında Samsung tarafından patenti alınan ekran, yine Huawei’ni yakında zamanda piyasaya sürdüğü Mate Xs2 modeline benzer bir tasarım anlayışı ile gelecek. yani Samsung, Z Fold ve Z Flip serilerine bir yenisi daha ekleniyor. Bu modelin de dışa katlanır olacağı biliniyor. 

Samsung Katlanır Ekran Sektöründe Fark Yaratacak!

CES’te mobil teknolojilerin önemli bir rol oynadığını biliyoruz. Bu etkinlikte ortaya çıkan en dikkat çekici yeniliğin ise Samsung katlanır ekran tasarımı olmuştu. Dışa katlanır bir ekran paneli ile gelen prototip sayesinde, katlanır ekranlı akıllı telefonlar tıpkı Huawei’nin Mate Xs2 modelinde olduğu gibi bir görünüm sağlıyor. Ancak bu modelin henüz piyasaya sürülüp sürülmeyeceği bilinmiyor. Çünkü Samsung gibi markalar dönem dönem farklı prototipler kullanıcılara sunar. Fakat bu modellerin yalnızca prototipte kalma ihtimali  de mümkün.

Samsung Katlanır

Samsung katlanır ekranlı akıllı telefonun, fiyat açısından etkili olabileceğini söyleyebiliriz. Çünkü Z Fold benzeri modellerde benzer formu yakalayabilmek için iki farklı ekran kullanmak gerekiyor. Fakat Samsung’un dışa katlanır yapıya sahip prototipini incelediğimizde ise, yalnızca tek ekranın yer aldığını görmekteyiz. Daha az ekranın kullanıldığı bir senaryoda ise akıllı telefonun fiyatı daha da düşük olacaktır. Söz konusu tasarımı genel olarak incelediğimizde kullanışlı olduğunu tahmin ediyoruz. Fakat dışa katlanır bir ekranın sağlamlık konusunda sorunlar yaşatabileceğini öngörüyoruz. Önümüzdeki günlerde Samsung’un yeni tasarımının hayata geçirilip geçirilmeyeceği belli olacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Bedava YouTube Music Premium İster misiniz? Acele Edin!

. . . . .